Kategoria: Konta firmowe

Czym jest rachunek firmowy?

jest to produkt instytucji finansowej przeznaczony dla przedsiębiorców. Konto firmowe różni się od zwykłego tym, że możesz w łatwiejszy sposób mieć wgląd do historii operacji, w łatwiejszy sposób księgować środki, prościej opłacać faktury i rozliczenia. Dzięki temu łatwiej rozdzielać kapitał firmowy od prywatnego. Ponadto dla rachunków firmowych bank daje kredyty, karty kredytowe czy nawet ubezpieczenia na korzystniejszych warunkach. Oczywiście konto osobiste także umożliwi wszystkie działania do celów firmowych, lecz w trudniejszy sposób i nie każdy bank na to pozwala.

Kto może założyć konto firmowe?

Jak sama nazwa wskazuje produkt ten jest przeznaczony dla klientów firmowych, czyli osób posiadających działalność gospodarczą. Aby podpisać umowę należy posiadać takie dokumenty jak:

✅ zaświadczenia REGON oraz NIP,
✅ wpis do ewidencji gospodarczej,
✅ dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość właściciela działalności,
✅ wzory podpisów wszystkich osób upoważnionych do korzystania z rachunku firmowego,
✅ oraz dokumenty zależne od formy prowadzonej działalności.

Jest to wymagane, ale samo założenie konta firmowego może nastąpić przez Internet lub telefonicznie. Banki na podpisanie umowy umożliwiają wiele metod, najczęściej wybierane z nich to:

➡️ wizyta w oddziale –  tradycyjny sposób, wystarczy udać się do najbliższej placówki banku, który Cię interesuje i wybrać produkt firmowy, pamiętaj, aby zabrać ze sobą ważny dowód oraz wyżej wymienione dokumenty,
➡️ przelew weryfikacyjny – polega na złożeniu wniosku przez Internet i potwierdzenie Twoich danych za pomocą przelewu (zwrotnego) z rachunku bankowego, którego jesteś posiadaczem. Tutaj należy przypomnieć, że dane wysyłane z danego banku muszą być identyczne do tych, które znajdują się we wniosku,
➡️ kurier – bardzo wygodna metoda, składasz wniosek online i po kilku dniach skontaktuję się z Tobą kurier, aby dostarczyć Ci umowę do podpisania, w zależności od banku może być wymagane okazanie dokumentu tożsamości kurierowi. Po podpisaniu umowy otrzymasz jej kopie, a oryginał zostanie zaplombowany i dostarczony do banku.

Metod jest wiele każda  z nich zapewnia bezpieczeństwo i prostotę. W większości nawet nie musisz ruszać się z domu.

Darmowe Konto Firmowe?

Dobrze, a teraz najważniejsza kwestia, czyli opłaty za taki rachunek. Świetną wiadomością jest to, że możesz taki produkt posiadać całkowicie za darmo,  jest mnóstwo ofert, w których otrzymujesz do dyspozycji konto firmowe bez opłat za podstawowe usług na dwa lata! Dodatkowo możesz zyskać wiele nagród z promocji. Nie raz suma nagród z jednej promocji przekraczała kwotę rzędu 2000 zł! A co po okresie dwóch lat? Sprawa nadal ma się dobrze, bo wystarczy zapewnić określoną aktywność na koncie w miesiącu i nie poniesiesz żadnych kosztów za prowadzenie rachunku, kartę czy nawet wypłaty z bankomatów. Tak, więc możesz w wygodny sposób operować środkami firmowymi i nie ponosić za to kosztów.

Konto firmowe bez opłat

 

Jakie korzyści możesz mieć z posiadania konta firmowego?

Prócz korzystniejszych ofert typu kredyt firmowy, bank daje oczywiście dodatki. Jest ich wiele i na pewno któryś przypadnie Ci do gustu

  • większy zakres usług,
  • odliczenie kosztów za określone usługi,
  • brak podatku tzw. „belki”,
  • bonusy wynikające z udziału w promocji,
  • lepszy wizerunek firmy,

Zalet wynikających z konta firmowego jest wiele. Kluczowe jest to, aby wybrać najbardziej Tobie odpowiadający produkt. Powinieneś też zapoznać się z tabelą opłat i prowizji oraz jakie są warunki zwolnienia za podstawowe usługi.

Na co zwrócić uwagę wybierając konto firmowe?

Każdy rachunek firmowy różni się wysokością opłat oraz warunkami z ich zwolnienia, dostępem do specjalnych usług, przeznaczeniem oraz samą promocją i nagrodami z tym związanymi. Wybierając konto dla swojej firmy powinieneś zwrócić uwagę na te kluczowe elementy:

➡️ opłaty za podstawowe usługi, prowadzenie konta, karta, wypłaty z bankomatów oraz warunki zwolnienia z tych opłat,
➡️ opłaty za przelewy internetowe zewnętrzne, przelewy natychmiastowe, polecenia zapłaty i zlecenia stałe,
➡️ wysokość opłat za przelewu do ZUS oraz US,
➡️ wygoda korzystania z bankowości mobilnej oraz Internetowej,
➡️ wysokość prowizji za wypłatę gotówki w oddziale lub wpłatę,
➡️ dostęp do kont walutowych, jeśli działasz na arenie międzynarodowej,
➡️ atrakcyjność innych produktów związanych z kontem firmowym.

Konta Firmowe

 

 

Raczej nie będziesz miał problemu z wyborem odpowiedniego dla Twojej firmy rachunku. Na rynku jest mnóstwo ofert, które konkurują ze sobą pod względem swoich cech. Ponadto strony takie jak nasza prześwietlają dla Ciebie produkty oraz promocje banków, abyś mógł w łatwiejszy sposób zdecydować co jest dla korzystniejsze.

Szukaj