Aktualnie promocje bankowe 

 1. Dlaczego banki rozdają pieniądze
 2. Ile mogę zyskać na promocjach bankowych
 3. Promocje bankowe kont osobistych
 4. Promocje bankowe kont firmowych
 5. Promocje bankowe kart kredytowych 
 6. Jakie są warunki otrzymania nagród
 7. Czy mogę posiadać więcej niż jedno konto bankowe
 1. Banki rozdają pieniądze, ponieważ bardziej opłaca się bankom przekazać je Tobie w formie nagrody za otwarcie konta i zazwyczaj spełnienie paru warunków. Jest to najprościej w świecie bardziej opłacalne niż by miały zapłacić za reklamę w telewizji, bardzo duży odsetek ludzi  w ten sposób zostaje ich klientem na dłużej.  Osoba posiadająca konto w danym banku dłużej niż rok zaczyna się spłacać, a mowa tu tylko o korzystaniu z podstawowych usług banku takich jak płatności kartą czy przelewy lub trzymanie pieniędzy na rachunku, ludzie którzy decydują się na kredyt w owym banku stają się bardzo opłacalnymi klientami. Prawda jest taka, że banki lepiej wiedzą od nas, iż reklamowanie konta z dodatkowym bonusem jest bardziej opłacalne, dodatkowo, aby otrzymać premie za darmowe konto trzeba spełnić warunki już na tym kroku bank zarabia, może nie bezpośrednio na nas, ale zyskuje. 
 2. Na promocjach bankowych możesz zyskać od 50 zł do nawet 10 tysięcy złotych, tak 10 tysięcy i nie jest to wcale takie trudne. Praktycznie codziennie wychodzi nowa promocja od któregoś z banków w większości możesz wziąć udział (zależy od tego jaki jest warunek przystąpienia) i nic Cię to nie kosztuje. Wystarczy założyć konto i spełnić warunki, zdarzają się promocje w których za samo założenie konta dostajemy nagrodę.  W każdej promocji przysługuje udział tylko raz, jednak nie wyklucza to do przystąpienia w promocjach organizowanych przez inne banki lub w innych od tego samego banku np. możesz wziąć udział w promocji z kontem osobistym, kontem firmowym oraz promocji z kartą kredytową. Pamiętaj jednak, aby sprawdzić czy nie byłeś posiadaczem rachunku w określonym banku, ponieważ niektóre banki zastrzegają, iż udziału w promocji nie może wziąć osoba, która miała u nich konto lub była posiadaczem konta do określonej daty, bądź brała już udział w któreś z promocji tego banku bądź zawarła umowę o jakikolwiek produkt. Możesz skorzystać równolegle z paru promocji na raz. Z pojedynczej możesz zyskać od 50 zł do nawet 1500 zł w formie:
 • Gotówki- najbardziej znana forma bonusu, czyli w zamian za otwarcie konta i spełnienie warunków otrzymujemy określoną kwotę pieniędzy na konto
 • Nagrody rzeczowej- za otwarcie rachunku i spełnienie prostych warunków otrzymujemy nagrodę rzeczową np. smartwatch, telefon, piłkę, głośnik bezprzewodowy czy nawet walizkę podróżniczą. 
 • Bonu do sklepu- również bardzo popularna forma nagrody bank za otwarcie konta i spełnienie banalnych warunków przyznaje nam bon w postaci fizycznej i wirtualnej (e-kody) do wykorzystania w sklepach, stacjach paliowych, lub serwisach internetowych takich jak Allegro.
 • Cashback’u- najprościej tłumacząc jest to zwrot gotówki na konto, przykładowo płacąc kartą z banku w którym bierzemy udział w promocji otrzymujemy zwrot gotówki na konto za zakupy.

 Każda promocja wyróżnia się ilością wniosków w puli, wysokością bonusu oraz okresu karencji oraz warunkami.

 1. Promocje bankowe kont osobistych to jedne z najpopularniejszych promocji na Polskim rynku dlatego, że największe grono osób może wziąć w nich udział.  Polegają na założeniu konta osobistego, przez pełnoprawnego obywatela, który spełnia wymogi określone w regulaminie promocji. Po złożeniu wniosku o konto osobiste w promocji do określonego czasu osoba może zabrać się za spełnianie warunków, aby zyskać premię, którą oferuje bank w owej promocji.  Zazwyczaj są to płatności kartą debetową, wpływy na konto, przelewy oraz logowania do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej.  Następnie wystarczy czekać na nagrodę i zdecydować czy zamknąć konto czy dalej cieszyć się usługami jakie udostępnia nam bank.
 2. Promocje bankowe kont firmowych polegają na założeniu konta firmowego przez osobę, która prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą. Oczywiście trzeba spełniać wymogi przystąpienia do promocji określane przez regulamin, gdy je spełniamy możemy złożyć wniosek o konto firmowe. Następnie wystarczy spełnić warunki by otrzymać premię, najczęściej jest to zapewnienie wpływu na konto , płatności kartą lub przelewy do Urzędu Skarbowego lub Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Po wszystkim wystarczy czekać na naszą nagrodę, oprócz bonusu często banki dorzucają bezwarunkowe darmowe korzystanie z konta przez określony czas.

5.Promocje bankowe kart kredytowych opierają się na złożeniu wniosku o kartę kredytową przy czym trzeba dopiąć kilka ważnych warunków otrzymania karty kredytowej. Po tym jak wypełnimy formularz o przyznanie nam karty kredytowej otrzymamy informacje zwrotną od banku. Jeśli będzie to pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku o kartę kredytową, bank wyśle nam ją jak najszybciej po czym możemy zacząć spełniać warunki promocji. Prawie zawsze jest nim wydanie kartą określonej w regulaminie kwoty w sklepie stacjonarnym lub internetowym. Po otrzymaniu nagrody możemy nadal śmiało korzystać z karty, ponieważ spłacając ją terminowo nic tak naprawdę za nią nie zapłacimy.

 1. Warunki otrzymania nagród są proste, ale jednocześnie trzeba pamiętać o ich spełnianiu w określonym czasie. W wielu promocjach bankowych warunki są bardzo do siebie podobne, są nimi:
 • Płatności bezgotówkowe- warunek polegający zapłaceniu kartą, płatnością BLIK lub telefonem za pomocą metody zbliżeniowej HCE, bądź Apple Pay albo Google Pay określoną liczbę razy oraz na określoną łączną kwotę.
 • Wpływ na konto-  jest to warunek polegający na zapewnieniu wpływ na konto może być to łączny wpływ, przykładowo, jeśli warunkiem promocji jest zapewnienie łącznego wpływu na konto min. 1000 zł to możemy zrobić to w dwóch transzach po 500 zł, ale gdy ma to być jednorazowy wpływ to jak sama nazwa wskazuje nie możemy go rozbijać na części.  Zdarza się też, że wpływ musi być „z tytułu wynagrodzenia” przez co rozumiemy sumę wpływów na Konto realizowanych na rzecz jego posiadacza, w tym w szczególności oznacza wpływy z tytułu:
 •  wynagrodzenia z umowy o pracę, stosunków powołania/mianowania, kontraktów menedżerskich/marynarskich/ wojskowych; umów o dzieło/zlecenia dokonanego bezpośrednio na Konto przez pracodawcę / zleceniodawcę lub
 • emerytury lub renty i świadczenia przedemerytalnego dokonanego bezpośrednio na Konto przez organ wypłacający świadczenie lub
 • stypendium dokonanego bezpośrednio na Konto przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub 
 •  świadczenia z programu Rodzina 500 plus lub innego świadczenia rodzinnego dokonanego bezpośrednio na Konto przez organ wypłacający świadczenie. Wpłata wynagrodzenia nie może pochodzić z rachunków prowadzonych przez Bank klientów indywidualnych. 

Najprościej tłumacząc ma to być przelew pochodzący od pracodawcy bądź innej instytucji od której otrzymujemy wynagrodzenie.

 • Przelewy- chodzi tutaj o zwyczajne przelewy, natomiast w promocjach kont firmowych mówimy tu zazwyczaj o przelewach do US lub ZUS’u.
 • Logowanie do aplikacji banku lub bankowości internetowej- tu też nie ma wielkiej filozofii wystarczy zalogować się do aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej określoną ilość razy w danym miesiącu, zwykle trzeba zalogować się co najmniej raz.
 • Zgody marketingowe- chodzi tutaj o akceptacje zgód marketingowych oraz o kontakt drogą elektroniczną.

Każda promocja wymaga zazwyczaj spełnienia paru powyższych warunków, aby otrzymać bonus. W zależności od promocji mogą być to np. zapewnienie płatności bezgotówkowych oraz wpływów na konto w danym miesiącu.

7 Każda osoba może wziąć udział w paru promocjach na raz oraz posiadać parę kont na raz oczywiście uwzględniając regulamin promocji. Możesz nawet mieć 15 kont osobistych i nikt Ci za to nic nie zrobi, pisząc ten tekst na dzień dzisiejszy jestem posiadaczem 11- nastu rachunków osobistych, więc jestem czystym przykładem, że co do tego nie ma żadnych ograniczeń.  Pamiętajmy jednak, że o ile w większości banków osoby od 18 do 26. Roku życia nie ponoszą opłat za prowadzenie konta to ludzie powyżej tej liczby powinny zapoznać się z tabelą opłat i prowizji, aby nie płacić niepotrzebnie za konto, którego i tak nie używają. Z zamknięciem kont nie ma żadnego problemu wystarczy złożyć wniosek o zamknięcie konta poprzez internet lub w oddziale, zależy od banku.

 1. Jak zyskiwać na promocjach bankowych? Na promocjach bankowych możemy zyskać od 50 zł do nawet 10 000 zł tak jak wspomniałem wcześniej, nie jest to trudne. By maksymalizować premie otrzymywaną za spełnianie warunków najlepiej jest założyć parę kont na raz, ponieważ wadą promocji bankowych jest paro miesięczny okres karencji to znaczy, iż nagrody nie otrzymujemy od razu. Właśnie dlatego warto wziąć udział w kilku promocjach na raz, aby suma nagród była pokaźna. Po wszystkim oczywiście można zamknąć konta lub niektóre sobie zostawić wedle uznania. Dla przykładu w marcu otwieramy konta w czterech promocjach, spełniamy warunki w kwietniu, maju i czerwcu, a w lipcu otrzymujemy pokaźną sumę, akurat na wakacje, w niektórych promocjach zyskujemy już za samo otwarcie konta.  W innych bankach typu BNP Paribas bonus jest podzielony na parę części i co miesiąc otrzymujemy jedną z nich. Na rynku jest wiele ofert, które proponują banki są te korzystniejsze i mniej biorąc udział w któreś z nich zawsze uważnie czytajmy regulamin promocji, abyśmy wszystkie warunki wykonali poprawnie oraz w określonym czasie. 
 2. Bonusy, nagrody oraz premie czy musisz odprowadzać podatek? Otrzymując nagrodę rzeczową czy w formie gotówki lub innej, jeśli nie przekracza 2000 zł nie musisz odprowadzać żadnego podatku, nawet jeśli suma nagród uzyskanych w danym roku przekroczy 2000 zł to i tak jesteś zwolniony z podatku. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku klientów firmowych, którzy wzięli udział w promocji bankowych kont firmowych, premia jest liczona jako dochód firmy wówczas musimy odprowadzić od tego podatek.

10 Jak wziąć udział w promocji bankowej? Wystarczy znaleźć promocje, która nas zadowala, jeśli nie wiesz gdzie to zapraszam tutaj (link) i założyc konto z dedykowanego linku jedną z metod:

 • Biometria- jest to inaczej metoda selfie, na początek będzie nam potrzebny dowód, którego zrobimy skan tyłu i przodu, najlepiej zrobić to w dobrze oświetlonym miejscu na białej kartce papieru, telefon ustawiony równolegle do dowodu i tak, aby nie było żadnych prześwietleń na zdjęciu, a samo zdjęcie by nie było rozmazane. Następnie możemy przystąpić do selfie, a dokładniej 3 nagrań. Telefon trzymamy przed sobą tak, aby była widoczna nasza cała głowa tak jak na dowodzie, czyli bez żadnych okryć. Gdy to już mamy zapewnione musimy czytać komendy dotyczące gestów jakie będziemy musieli wykonać są to m.in.  pochylenie głowy w dół/do góry, obrócenie głowy w lewo/prawo oraz mrugnięcie oczami. 
 • Oddział- jedna z najprostszych i ogólnodostępnych metod założenia konta polega na udaniu się do placówki banku wybranej we wniosku, który wcześniej złożyliśmy na dedykowanej stronie promocji. Samo założenie konta powinno potrwać około 20 minut, jeśli wszystko dobrze wypełniliśmy we wcześniejszym wniosku.
 • Przelew z innego banku- jest to forma założenia konta, która polega na potwierdzeniu danych przelewem (oczywiście zwrotnym). Do tej metody musimy posiadać konto w innym banku oraz wszystkie dane we wniosku muszą być takie same jakie są podane w naszym innym koncie.
 • SMS- w tej metodzie konto zakładamy całkowicie online tak jak w przypadku biometrii, umowę zawierasz za pomocą SMS’a. Bank zapieczętowaną umowę wyślę Ci na maila.
 • Kurier- bardzo powszechna metoda polegająca na złożeniu wniosku i w niektórych przypadkach załączenia zdjęcia dowodu przodu i tyłu i podaniu adresu dostarczenia umowy. Umowę dostarcza nam kurier przy którym podpisujemy kopie egzemplarza, a druga zostawiamy sobie, kurier również weryfikuje naszą tożsamość, a podpisaną umowę wkłada do koperty, która jest plombowana przy Tobie i odwozi do placówki banku. Jest bardzo wygodna forma zakładania konta i całkowicie bezpieczna. Wygodna, ponieważ kurier ustala z nami kiedy ma przyjechać.
 •  Video rozmowa-  wypełniając wniosek i używając tej metody oczekujesz na połączenie od pracownika banku (bardzo szybko się z Tobą skontaktuje) i zweryfikuje Twoją tożsamość, pamiętaj, aby mieć przygotowany dowód.
 1. Jakie mam korzyści z udziału w promocjach bankowych? 

Najważniejszą rzeczą jaką przykuwa naszą uwagę jest oczywiście nagroda za założenie darmowego konta oraz spełnienie określonych w regulaminie warunków, premia jest w różnych formach.  Oprócz samego bonusu zyskujemy konto na korzystnych warunkach, jeśli chodzi o konto osobiste jest to najczęściej jego darmowe prowadzenie, darmowa karta oraz wypłaty z bankomatów, częstym dodatkiem są tzw. „korzyści”  wynikające z promocji zależnie od banku i promocji mogą to być:

 • Limity w rachunku bez odsetek
 • Ubezpieczenie podróży za granicą
 • Brak prowizji za przewalutowanie transakcji zagranicznych
 • Pomoc w nagłych wypadkach – pakiet assistance 
 • Zwroty za płatności zbliżeniowe
 • Pakiet bezpłatnych powiadomień 
 • Pakiet bezpłatnych przelewów natychmiastowych  (w przypadku Santander Bank Polska mamy dowolną ilość darmowych przelewów natychmiastowych w aplikacji mobilnej)

Wiele banków w promocji dorzuca nam pewien % (zazwyczaj bardzo korzystny) na koncie oszczędnościowym. Z tym, że musimy spełniać jakiś warunek dla przykładu, w mBanku musimy zwiększać nasze saldo co miesiąc o kwotę minimalną 100 zł. 

Aktualnie większość banków oferuje przystąpienie do Programu Bezcenne Chwile jest to kolejna szansa na zdobycie bonusu. Program Bezcenne Chwile jest to promocja organizowana przez Mastercard wraz z bankami, w programie chodzi o rejestracje karty z oznaczeniem Mastercard od danego banku i wybranie nagrody jaką chcemy otrzymać, nagrody są w postaci bonów do wybranych serwisów bądź sklepów. Po wybraniu bonusu musimy uzbierać określoną liczbę punktów, a  zdobywamy je za spełnienie warunków jakie określa regulamin promocji od określonego banku. Punkty przyznawane są nam najczęściej za wpływy na konto lub płatności kartą. Można również przyśpieszyć realizacje celu (nagrody) pewnymi sposobami. Po uzbieraniu punktów wystarczy wymienić je na nagrodę. 

Kto może zarejestrować kartę w programie bezcenne chwile?

Kartę w programie bezcenne chwile mogą zarejestrować nowi klienci oraz obecni, najważniejsze jest to, abyśmy byli posiadaczami kart z oznaczeniem Mastercard lub Maestro. Wykluczone są osoby, które brały już udział w programie Bezcenne Chwile rejestrując daną kartę. Spełniając powyższe warunki wystarczy, że zarejestrujemy naszą kartę za pomocą bankowości internetowej lub za pomocą strony bezcennechwile.pl, przypominam, aby wyrazić zgodę na co najmniej jeden kanał komunikacyjny w celu przesyłania ofert marketingowych i informacji handlowych.

Punkty będą ważne przez następne 6 miesięcy wymienić je będziemy mogli na wybrany cel w programie Bezcenne Chwile. 

Ostatni dodatek jaki daje nam bank to program poleceń z którego możemy zyskać od 500 zł do nawet 2000 zł z jednego konta, wszystko zależy w jakim banku posiadamy konto. W programie poleceń chodzi o to, aby się w nim zarejestrować po czym uzyskujemy unikalny kod poleceń, aby móc go przekazać znajomym. Znajomy przy zakładaniu konta musi użyć naszego kodu we wniosku. Gdy wszystko przebiegnie pomyślnie pozostaje nam tylko dopilnować by osoba polecona spełniła warunki przyznania nam premii z programu poleceń, typowymi warunkami są: płatność kartą na określoną w regulaminie kwotę lub zapewnienie wpływu. Warunki różnią się w zależności od banku i jego programu poleceń w niektórych jednak bankach wystarczy, że polecony założy konto i bonus jest nasz. Bywają programy poleceń w których nagrodę za polecenie otrzymuje osoba polecona i polecający. Pamiętaj, aby sprawdzać czy dana edycja programu poleceń nie zakończyła się, w  przypadku końca okresu edycji, należy ponownie zaakceptować regulamin nowej edycji i ponownie wygenerować kod poleceń. 

W jakich promocjach bankowych brać udział?

Promocje bankowe różnią się wysokością premii lub wartością przedmiotu jaką mamy do zyskania. Kolejne różnice to trudność warunków, okres karencji oraz warunek przystąpienia do samej promocji. Na rynku w danym okresie jest wiele promocji do wyboru, przede wszystkim powinniśmy się zastanowić czym się kierujemy, dodatkowym zarobkiem, czy po prostu chcemy założyć jedno konto bankowe, a przy okazji skorzystać z promocji jaką oferuje nam bank. Decydując się na udział w wielu promocjach musimy kierować się łatwością spełnienia warunków i tym czy jesteśmy wstanie je wykonać, bez sensu jest brać udział w promocji w której warunki przekraczają nasze możliwości (chociaż nie są jakieś trudne do spełnienia), dla przykładu gdy nie jesteśmy osobą zatrudnioną nie weźmiemy udziału w promocji  której jednym z warunków jest zapewnienie wpływu „z tytułu wynagrodzenia”. Premia na start to zdecydowanie drugi element na który warto zwrócić uwagę zależnie od promocji może sięgać różnych wartości od 50 zł do nawet 600 zł z pojedynczej promocji, decydując się na udział w kilku promocjach warto wybierać „perełki” i potem ewentualnie dokładać sobie kolejne, oczywiście patrząc przy tym na trudność spełniania warunków oraz okres karencji. Przy niektórych promocjach na pewno będziemy musieli się troszkę namęczyć, ale bonusy nam to wynagrodzą, pamiętajmy, aby przy udziale w jakiekolwiek promocji zapisać sobie warunki na każdy miesiąc i zapisywać które w danym miesiącu spełniliśmy oraz każde wymogi np. dotyczące zgód marketingowych. O opłaty za konto nie musimy się martwić, ponieważ spełniając warunki prowadzenie konta i kartę mamy za darmo, czasami mogą zdarzyć się wyjątki, ale opłata za kartę za miesiąc oscyluje w przedziale od 3 zł do 7 zł, więc nie jest to jakaś zastraszająca suma. Dla osoby potrzebującej po prostu jednego konta i przy okazji zgarnięcia jakieś nagrody doradzam, aby nie kierowały się wysokością premii, a kontem, które będzie im najbardziej odpowiadało, warto zapoznać się z rankingiem kont osobistych lub firmowych (link). W rankingu zawarte są najważniejsze informacje, czyli opłaty za konto, usługi świadczone przez dany bank, dodatkowe korzyści oraz aktualne promocje w określonym banku. Jeśli chodzi o promocje związane z kartami kredytowymi najlepiej rozważać te, które oferuje jak najwyższą premie przy niskich odsetkach lub ich braku gdy oczywiście spłacamy kartę w terminie oraz czy sama karta jest darmowa. Pamiętajmy również o RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania jest to nic innego jak wskaźnik ile tak naprawdę będziemy musieli spłacić kredytu, tak w przypadku wyboru karty kredytowej warto kierować się tym wskaźnikiem, ponieważ pokazuje On ile wyjdzie nas kredyt w ciągu roku, wyjątkiem stanowi to, jeśli korzystasz z karty mądrze i spłacasz w terminie. Każda instytucja finansowa podlega prawu przez, które ma obowiązek podać Ci reprezentatywny przykład Rzeczywistej Rocznej Stopu Oprocentowania. Dlaczego ten wskaźnik powinien być dla Ciebie taki ważny? Wskaźnik ten można obliczyć biorąc pod uwagę:

 • wysokość oprocentowania pożyczki,
 • różnego rodzaju opłaty na rzecz kredytodawcy (np. prowizja),
 • niezbędne ubezpieczenie (w większości jest to opcja wyboru indywidualnego),
 • wszelkiego rodzaju inne opłaty (np. opłata za doradcę kredytowego, który rozpatrywał wniosek).

Podsumowując warto poświęcić kilka minut na zapoznanie się z każdą promocją, ponieważ może się okazać, że spełnia nasze wszystkie oczekiwania i nie tylko zyskamy na tym nagrodę, ale parę innych bonusów. Każda promocja różni się od innych, więc ostateczny wybór należy do nas i jest to kwestia indywidualna, ułatwieniem dla nas są „prześwietlenia promocji”, czyli artykuły o danej promocji, które możesz znaleźć na moim blogu. Warto korzystać z promocji, ponieważ otrzymujemy wiele korzyści, dodatkowo korzystając z programu poleceń możemy zyskiwać stały dochód polecając znajomym, a nie jest to trudne. Zapoznając się z wieloma promocjami wiemy, który produkt bądź usługa banku jest dla nas najkorzystniejsza. Pamiętaj, aby czytać regulamin promocji oraz warunki przystąpienia.