Aplikacja Banku Millennium

Kacper Jankowski 20 czerwca 2021 roku

Aplikacja Banku Millennium – bankuj mobilnie

Zapoznaj się z funkcjami jakie daje rewolucyjna aplikacja mobilna od Banku Millennium. Dzięki niej możesz korzystać z usług bankowych na każdym kroku. Rób płatności zbliżeniowe, przelewy, śledź swoje wydatki i ciesz się z wygody. Jest to zaledwie kilka opcji z jakich możesz korzystać.
Aplikacja Banku Millennium

Zostając klientem banku w dzisiejszych czasach masz do dyspozycji nie tylko bankowość internetową, ale też mobilną. W końcu każdy wie, że telefon stał się niezbędny tak jak samochód. Aplikacja Banku Millennium jest jednym z takich przykładów. Dzięki staraniom owej instytucji finansowej możesz korzystać z bankowości poza domem. Wystarczy, że posiadasz smartfona, a płatności bezgotówkowe, wszelkiego rodzaju przelewy czy nawet zakup biletów do kina możesz wykonać w parę sekund. Wiele godzin prac nad aplikacją mobilną zostało docenione przez klientów.

Logowanie – Aplikacja Mobilna Banku Millennium

Przy pierwszym logowaniu należy aktywować aplikację jest to bardzo prosty proces. Na każdym kroku zostaniesz odpowiednio poinformowany co musisz wykonać. Do aktywacji aplikacji potrzebne Ci będą takie dane jak:

✅Millekod,
✅Pesel,
✅Hasło.

Po uruchomieniu Aplikacja Banku Millennium poprosi Cię o wpisanie 8-cyfrowego Millekodu. Następnie musisz wpisać ustalone wcześniej (podczas rozmowy) hasło tymczasowe, ustalić „H@sło 1”, uzupełnić dwie brakujące luki w numerze PESEL, przepisać i ostatecznie ustalić 4-cyfrowy numer PIN. Będziesz go używać do logowania w aplikacji millennium, opcjonalnie możesz również dodać odcisk palca jako metodę logowania.

Do późniejszego logowania będzie Ci tylko potrzebny numer PIN lub odcisk palca. Po poprawnym zalogowaniu się, aplikacja banku millennium wyświetli panel główny. Znajdziesz w nim swoje produkty, saldo na kontach, historie wydatków oraz Finanse 360 (otwarta bankowość).

W lewym górnym rogu znajdziesz zakładkę do pozostałych opcji:
➡️Płatności,
➡️Moje finanse,
➡️Usługi dodatkowe,
➡️Oferta dla Ciebie,
➡️Informacje.

Zaś w prawym górnym rogu masz do dyspozycji automatycznego asystenta, a zaraz obok skrzynkę z najnowszymi informacjami i powiadomieniami.

Wykonuj przelewy na różne sposoby

Nie raz zdarza się zapomnieć o opłaceniu czegoś lub wykonaniu przelewu do znajomego. Nic nie szkodzi, bo aplikacja banku millennium pozwala na:

  • Przelewy zwykłe i natychmiastowe,
  • Opłacać faktury i rachunki,
  • Doładować telefon,
  • Przelewy przy pomocy darmowej usługi BLIK,
  • A nawet opłacać rzeczy po zeskanowaniu QR kodu.

Tak, więc gdy nie masz w danej chwili dostępu do bankowości internetowej to bez problemu wykonasz dany przelew za pomoc telefonu i aplikacji. W zakładce płatności masz dostęp do przelewów zwykłych lub natychmiastowych, gdzie sam uzupełniasz dane przelewu. Faktury i rachunki to funkcja, gdzie możesz dodawać firmy oraz swoich dostawców tak, aby szybciej móc opłacić dane zaległości. Doładowanie telefonu jak sama nazwa wskazuje, umożliwia zasilenie podanego numeru u jego operatora.

Bardzo wygodną i zarazem nowoczesną opcją jest skanowanie QR kodu, polega na zeskanowaniu telefonem QR kodu, wówczas aplikacja wykona odpowiedni przelew. Ostatnia metoda przelewu to przelew na numer telefonu przy pomocy BLIKa. Wystarczy, że posiadasz numer swojego znajomego. Środki pojawią się w ciągu kilku minut na rachunku do którego numer jest „przyczepiony”.

Transakcje bezgotówkowe

No dobrze rachunki opłacone na czas z drugiego końca świata, a co jeśli zapomnisz o portfelu? Nic się nie stanie, ponieważ aplikacja banku millennium może posłużyć jako karta, bądź umożliwi Ci zapłacenie przy pomocy wcześniej wspomnianej usługi BLIK.

Jeżeli chodzi o płatności zbliżeniowe wykonuje się je tak samo jak byś płacił kartą. Jednakże trzeba te funkcję uruchomić co też jest prostą czynnością. Najpierw szukasz opcji płatności i wybierasz „Płatności zbliżeniowe telefonem”, włączasz NFC w telefonie, wybierasz kartę powiązaną z danym kontem i akceptujesz regulamin. Od teraz możesz dowoli płacić zbliżeniowo telefonem, pamiętaj kwoty powyżej 50 zł musisz potwierdzić numerem PIN.

Usługa BLIK również jest wygodną i łatwą w użyciu funkcją. Klikasz w panelu głównym „Kod BLIK” i przepisujesz wygenerowany numer do terminala lub do bankomatu podczas wypłaty. Na koniec wystarczy zaakceptować transakcję w aplikacji millennium.

Sprawdź koniecznie!

Przeanalizowaliśmy i porównaliśmy najlepsze konta bankowe. Dowiedz się, które z nich są darmowe.

Ustawienia w aplikacji Millennium

Standardowo jak w wielu aplikacjach możesz ustawić język, powiadomienia (przelewy przychodzące, transakcje kartą, przelewy wychodzące, opcje niezrealizowane, przypomnienia oraz faktury i rachunki) i PIN do aplikacji. Jednak aplikacja banku millennium daje możliwość ustawienia wielu innych parametrów co nie zdarza się wśród aplikacji. Dobrym przykładem chociażby jest fakt zmiany zdjęcia tła na jakie chcesz, do wyboru masz standardowe lub ze swojej galerii.

Do przydatnych ustawień należy autoblokada, która zależnie od ustawień czasu wyloguje Cię automatycznie z aplikacji. Przedział czasowy autoblokady to 1-5 min. Bardzo wygodną wyjściem jakie zastosował jest ręczne ustawienie widoku polega na tym, że możesz wybierać jakie funkcje mają być widoczne przed zalogowaniem i po. Ostatnim ustawieniem o jakim należy wspomnieć jest połączenie z smartwatchem, na dzień dzisiejszy możesz połaczyć aplikację z:

✅Android Wear,
✅Samsung Gear 2,
✅ oraz Sony SW 2.

Dzięki sparowaniu smartwatcha z telefonem i aplikacją możesz płacić BLIKIEM, sprawdzać saldo konta korzystać z mapy najbliższych bankomatów i oddziałów oraz obserwować na bieżąco kursy walut.

Przydatne funkcje w aplikacji Banku Millennium

Każdy bank tworząc swoją aplikację stara się dodawać najbardziej przydatne funkcje, a zarazem niestandardowe. Takie udogodnienia posiada aplikacja Banku Millennium.

Aby zaoszczędzić Twój czas do aplikacji mobilnej Bank Millennium wprowadził opcje transport w której znajdziesz 3 pozycje.

➡️Bilety komunikacji – dzięki tej opcji możesz kupować bilety transportu miejskiego. Wystarczy zaakceptować regulamin, wybrać miasto, przewoźnika oraz typ biletu i go zakupić.
➡️Bilety parkingowe – działa na podobnej zasadzie, wpisujesz numer rejestracji swojego pojazdu, znajdujesz miasto i strefę parkowania oraz określasz ważność biletu.
➡️Autostrady – opcja bardzo praktyczna dla osób, które podróżują autostradami. Decydując się na to rozwiązanie musisz tylko wprowadzić dane pojazdu i wybrać źródło płatności, a na autostradzie wybrać bramkę z logo Autopay. Środki zostaną pobrane automatycznie.

Millennium Bank nie zapomniał o osobach miło spędzających czas w kinie. W aplikacji zakupisz bilety do sieci kin Helios.

Pewnie nie raz założyłeś kartę lojalnościową w którymś ze sklepów, możliwe, że posiadasz całą stertę takich kart. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi ciekawa funkcja, która pozwala przechowywać wszystkie karty w jednym miejscu. Musisz tylko zeskanować kod kreskowy karty, wprowadzić numer oraz zrobić zdjęcie owej karty i gotowe. Podczas zakupu wystarczy otworzyć aplikację i pokazać jej dane.

Finanse 360 to narzędzie w którym możesz dodawać produkty z innych banków. Dzięki tej funkcji zyskasz większą kontrolę nad wydatkami oraz sprawniej wykonasz przelew konta w innym banku. Jest to bardzo proste, wybierasz bank którego produkt chcesz dodać, akceptujesz regulamin i postępujesz zgodnie z instrukcją.

Kolejna usługa na pewno przypadnie Ci do gustu, ponieważ dzięki niej będziesz odzyskiwał część wydanych pieniędzy tzw. cashback. Mowa tutaj o Goodie, niestety jest to osobna aplikacja, ale bardzo przydatna w szczególności dla osób kochających robić zakupy. Aby otrzymać zwrot pieniędzy musisz najpierw założyć konto. Gdy już będziesz dokonywać zakupu wystarczy, że przejdziesz do wybranego sklepu w aplikacji lub na stronie. Określony % cashback’u zostanie naliczony w ciągu 30 dni od dokonanego kupna, o ile wcześniej nie zwrócisz kupionej rzeczy.

Podsumowanie – aplikacja Banku Millennium

Pobierając aplikacje banku myślisz tylko o tym, że jest Ona tylko przeznaczona do zarządzania kontem. Aktualnie jest to tylko jeden z elementów, banki wprowadzają coraz to nowsze rozwiązania i nieocenione funkcje tak, aby klient miał wszystko w jednym miejscu. Aplikacja Banku Millennium to program w którym możesz zrobić wiele rzeczy od kupna biletu miejskiego czy wzięcie pożyczki po zarządzanie finansami. Łatwość obsługi i przejrzystość jest nieoceniona.

Spodobał Ci się artykuł?

Zobacz inne treści jakie dla Ciebie przygotowaliśmy na Facebook’u.

Skomentuj

Udostępnij

Skomentuj

Udostępnij

Analizujemy najlepsze konta bankowe. Sprawdź, które z nich są darmowe.

Skorzystaj z pomocy profesjonalnego doradcy kredytowego.

Zobacz również

Szukaj

Komentarze

Dodaj komentarz

Podziel się w social media