Kategoria: Promocje bankowe

Dlaczego banki organizują promocje bankowe?

 

Banki organizują promocje bankowe, ponieważ w ten sposób przyciągają większą rzeszę klientów oraz budują dzięki temu lepszy wizerunek. Często za otwarcie darmowego konta bankowego można zyskać nawet 200-300 zł premii na start. Instytucją tym, wygodniej przekazać kilkaset złotych nagrody i przyciągnąć bardzo szybko klienta niż wydawać miliony złotych w telewizji na mało efektywne reklamy.

 

Myślisz … to na czym zarobi bank? Bank jest nastawiony na zysk, ale w przyszłości. Po miesiącach, czy latach klienci biorą kredyty gotówkowe, hipoteczne, czy firmowe, ponadto powierzając bankowi środki: w formie lokat i rachunków oprocentowanych. Łatwiej przekonać osobę do założenia darmowego konta obiecując mu jakąś nagrodę, niż oferować ,,puste,, konto. Zmiana rachunku często jest dla użytkownika niewygodna (posiadamy tam stałe wpływy, zlecenia zapłaty, rachunki, często kredyty). Bonus taki zdecydowanie motywuje do zmiany banku, a często taka decyzja jest wychodzi na plus. Pamiętaj, nowy klient jest traktowany przez bank najlepiej! :)

 

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Aktualne-Promocje-Bankowe-1.png

 

Na promocjach bankowych wbrew pozorom można zyskać nie małe pieniądze. Rekordziści są w stanie uzyskać nawet kilka tysięcy złotych rocznie. Jak to możliwe? Banków w Polsce jest bardzo dużo, ,,łowcy promocji,, korzystają z bonusów na start w każdym kolejnym banku. Należy pamiętać, że możesz mieć konto w dowolnej ilości banków.

 

Jak to wygląda z nagrodami?

 

Najlepiej operuje się na przykładach. Santander Bank Polska nie tak dawno organizował promocje, gdzie było do uzyskania 250 zł w proste warunki aktywności. Ponadto, każdy nowy klient mógł zyskać 50 zł w formie programu poleceń. I najważniejsze – każdy kto założysz konto zyskał 70 zł rabatu do sklepu CCC za sam fakt otwarcia konta bankowego! Pójdźmy po inne przykłady:

 

⁠✅⁠ 400 zł od BNP Paribas,
⁠✅⁠ 450 zł od mBanku,
⁠✅⁠ 300 zł od Banku Millennium,
⁠✅⁠ 210 zł od Pekao S.A.,
⁠✅⁠ 400 zł od Santander Bank Polska.

 

Wymieniać można bez końca. Promocji bankowych na rynku jest mnóstwo, praktycznie prawie każdy komercyjny bank oferuje takie promocje na start.

 

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Wyplaty-z-bankow-1.png

 

Nagrody możemy otrzymać korzystając z wielu produktów. Często za potrzebny nam produkt zyskujemy dodatkową nagrodę. Właśnie między innymi na sukcesywny.pl analizujemy promocje bankowe, wszelkie warunki i regulaminy. Dzięki temu możesz bez problemów i z dużą łatwością korzystać z promocji bankowych. Jednocześnie oszczędzasz mnóstwo czasu, prócz informacji, możesz pobrać u nas gotowe spisy warunków promocji w pliku – drukujesz i na pewno żaden warunek ci nie umknie!

 

Jakie są rodzaje nagród?

 

 • Gotówka- najbardziej znana forma bonusu, czyli w zamian za otwarcie konta i spełnienie warunków otrzymujemy określoną kwotę pieniędzy na konto
 • Nagrody rzeczowej- za otwarcie rachunku i spełnienie prostych warunków otrzymujemy nagrodę rzeczową np. smartwatch, telefon, piłkę, głośnik bezprzewodowy czy nawet walizkę podróżniczą, bardzo popularne w promocjach kart kredytowych Citibanku
 • Bonu do sklepu- również bardzo popularna forma nagrody, często za samo otwarcie, czy proste warunki otrzymujemy bony do takich sklepów jak Biedronka, Lidl, Empik. Zalando, czy platform – Allegro, Amazon

 

Konta osobiste w bankach są obłożone wieloma ciekawymi promocjami bankowymi. Jest to najpopularniejszy produkt premiowany przez bank, również największe grono osób może z niego skorzystać.

 

Na czym polegają takie promocje?

 

Akcje takie są dostępne najczęściej online (często na odpowiedniej stronie promocji). rzadziej pojawiają się w oddziałach przy zakładaniu konta. Nie raz za sam fakt otwarcia rachunku otrzymamy około 50 zł premii na start. Następnie wystarczy spełniać warunki aktywności – przelewy, płatności kartą, BLIK, wpływy. Za takie czynności bank wynagrodzi nowego klienta (czasem nawet do kilkuset złotych).

 

Przeanalizujmy przykładową promocję dotyczącą konta osobistego. Na początku roku Millennium Bank ruszył z rewelacyjną promocją, może nie należy ona do grona aktualnych promocji bankowych, ale posłuży nam jako przykład.

 

Bank Millennium ruszył na początku stycznia z promocją, w której łącznie było do zgarnięcia 270 zł. Za samo założenie konta i aktywację aplikacji instytucja ta wysyłała wiadomość sms z e-kodem do serwisu Allegro o wartości 100 zł. Tak, dokładnie czytasz, stówka za samo wzięcie udziału w promocji bankowej. Kolejne nagrody 150 zł premii za aktywność na koncie i 20 zł w formie salda na platformie Goodie.

 

Oczywiście, aby wziąć udział w tej akcji trzeba było spełniać pewne wymogi, a mianowicie:

 

➡️ nie posiadać żadnego rachunku w Banku Millennium,
➡️ nie być w trakcie wnioskowania o jakikolwiek produkt Banku Millennium,
➡️ nie brać udział w żadnej promocji o Konto 360° lub Konto 360° Student w promocji z premią na start organizowanej przez sam Bank lub podmiot zewnętrzny.

 

Jeśli taka osoba spełniała powyższe kryteria mogła wziąć się za złożenie wniosku o konto osobiste. Bank na założenie rachunku dał czas do 01.02.2021 r., czyli okrągły miesiąc. Należało jednak pamiętać, aby przy wypełnianiu wniosku zaznaczyć wszystkie zgody marketingowe oraz na otrzymywanie informacji handlowych. Zakładanie konta odbywało się na dwa sposoby, wedle uznania:

 

 • za pomocą kuriera, umowę przywozi kurier i przy nim trzeba było ją podpisać. Z tym, że należało pamiętać wybierając ten wariant, aby złożyć wniosek kilka dni przed końcem kampanii promocyjnej,
 • przy pomocy biometrii, polega to na wejściu na stronę, która ukazuje się pod koniec składania wniosku z tabletu lub telefonu. Trzeba pamiętać o wcześniejszym przygotowaniu dowodu osobistego do weryfikacji tożsamości.

 

Na koniec pozostawało aktywowanie aplikacji mobilnej Banku Millennium. Po tym wszystkim, czyli ściślej mówiąc utworzenie konta i uruchomienie aplikacji do 26.02.2021 r osoby otrzymywały 100 zł w formie karty podarunkowej do serwisu Allegro. Ważność kodu to 6 miesięcy na jednorazowe zakupy.

 

Dodatkowo bank wręczył kod do serwisu Goodie o wartości 20 zł. Sms był wysłany na numer podany we wniosku do 26.02.2021 r wraz z instrukcją jego użycia. Data jego ważności to 31.05.2021 r.

 

 

Ale to nie był koniec nagród :) Następny bonus w postaci 150 zł w formie przelewu na rachunek można było otrzymać za spełnienie dwóch warunków w lutym, marcu, kwietniu oraz maju. Warunki te pokrywają się zresztą z posiadaniem Konta 360° całkowicie za darmo, a są nimi:

 

 • wykonanie co najmniej jednej płatności kartą płatniczą lub metodą BLIK,
 • zapewnienie łącznej sumy wpływów min. 1000 zł,
 • ostatnim warunkiem będzie wykonanie jednej płatności zbliżeniowej za pomocą metody HCE, w którymś z wcześniej wymienionych miesięcy.

 

Mało prawda? Mam jeszcze lepszą wiadomość pierwszy warunek to tak naprawdę zrobienie zakupów w sklepie np. kupno 4 bułek w piekarni. Drugi zaś to przelanie sobie środków z innego banku, nie masz 1000 zł, nic nie szkodzi, możesz zrobić to w dwóch transzach. Nie pierwszym przypadku nie uznawane były tzw. „ułatwiacze” z określonymi w regulaminie kodami MCC. Instytucja jasno określiła także pochodzenie wpływów. Nie mogły to być wpłaty własne na konto lub przelewy wewnętrzne.

 

Ostatni etap uzyskania premii na start był dla osób, które założyły konto biometrycznie. Musiały One udać się do najbliższego odziały w czasie trwania czasu karencji, czyli do końca czerwca.

 

Uczestnicy akcji otrzymali premię 150 zł w formie przelewu do 30.06.2021 r, o ile dalej posiadali konto. I rzecz jasna spełnili warunki :)

 

A jak to wygląda z posiadaniem takiego konta?

 

Świetną wiadomością jest to, że konto jest darmowe, tak jak karta, która jest do niego dołączona, ale pod pewnymi warunkami. Dla osób powyżej 26. roku życia są to dwa pierwsze warunki do uzyskania premii na start (płatność bezgotówkowa i wpływ na rachunek). Osoby młodsze, poniżej tego wieku mają sprawę ułatwioną, ponieważ wystarczy, że w miesiącu dokonają min. 1 płatność kartą lub BLIKiem. W przypadku niespełnienia aktywności na koncie opłata za prowadzenie konta to 8 zł, a za kartę 7 zł. Podsumowując w czasie „zdobywania” premii na start nie poniesiesz żadnych opłat, później także, po prostu wystarczy wykazywać niewielką aktywność.

 

Promocje kont firmowych

 

Promocje możemy również znaleźć w ofertach kont firmowych. Także osoba prowadząca działalność gospodarczą ma możliwość zgarnięcia premii za założenie rachunku. W tym przypadku nagrody są znacznie wyższe i czasem sięgają aż 2000 zł, a nawet i więcej w rekordowych ofertach. Warunki ich uzyskania znacznie się różnią od klienta indywidualnego. Często mamy do czynienia z warunkami związanymi z opłaceniem składek do ZUS, podatków do Urzędu Skarbowego, czy wzięcie terminala płatniczego.

 

Możesz posiadać więcej niż jedno konto firmowe, choć nie łatwo przenieść płatności na inny rachunek (trzeba podawać nowy numer konta kontrahentom). Natomiast często konto dla firm jest darmowe w okresie 1-2 lat, a później bank zaczyna pobierać opłaty, lecz można uniknąć kosztów, wystarczy aktywnie korzystać z rachunku firmowego. Najlepiej po tym okresie zmienić konto firmowe na inne i skorzystać przy tym z promocji bankowych.

 

Schemat w przypadku promocji tego rodzaju produktu pozostaje taki sam. Musisz spełniać wymogi do wzięcia udziału, założyć wniosek i podpisać umowę i spełnić warunki. Dla przykładu weźmy pod lupę dwie przeszłe promocję, na początek znakomitą kampanie promocyjną od Santander Bank Polska.

 

Uczestnikami mogły być osoby, które nie posiadały żadnego rachunku dla firm od Snatander Bank Polska od dnia 01.11.2019 r. Co najlepsze, posiadanie innych produktów tej instytucji nie wykluczało z uczestnictwa.

 

I to tyle, następnie należało przejść na stronę z linku, który udostępnialiśmy na naszej stronie. Po przejściu na stronę dokonać rejestracji i złożenie wniosku o Konto Firmowe Godne Polecenia. Czas na złożenie wniosku był do 31.03.2021 r. I w tym przypadku trzeba było akceptować wszystkie zgody marketingowe i na kontakt drogą elektroniczną. Podpisanie umowy nie mogło nastąpić nie dłużej niż 15.04.2021 r.

 

Całość, nagrody 3300 zł było podzielone na parę części w różnych formach. Premię w wysokości 300 zł otrzymali klienci , którzy wykonali trzy dowolne przelewy Elixir, Express Elixir lub Bluecash (wykluczając przelewy do ZUS) na rachunki prowadzone w innych bankach najpóźniej do 31.05.2021 r. Dodatkowo w tym terminie należało zalogować się co najmniej raz do aplikacji mobilnej banku, logowanie i opis całej aplikacji znajdziesz również na naszej stronie.

 

Wiadomość o przyznaniu premii otrzymywano mailowo do 18.06.2021 r. Mail zawierał link do formularza, gdzie pozostało tylko wypełnić dane odbioru bonusu w ciągu 7 dni od odebrania informacji. Przelew 300 zł był realizowany do 31.06.2021 r.

 

Następna transza w postaci 900 zł była zwracana w formie 3% cashback’u od każdej transakcji bezgotówkowej kartą. Zwrot środków obowiązywał przez 6 miesięcy od dnia otwarcia konta. W danym miesiącu maksymalna wypłata wynosiła 150 zł, mnożąc przez 6 miesięcy wychodzi okrągłe 900 zł. Oznaczało to, że w wydanie 3750 zł dawało największą kwotę w miesiącu. Ponadto w określonym miesiącu osoba powinna wykonać przelew do ZUS lub US na kwotę min. 200 zł.

 

Każda premia była wypłacana na konto firmowe do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków.

 

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Konto-firmowe-za-darmo-1024x318.jpeg

Kolejne 100 zł mógł zdobyć uczestnik promocji za podpisanie umowy o terminal płatniczy. Wystarczyło podpisać stosowne pismo o akceptacje kart z Elavon Finacial Services poprzez Santander Bank Polska i aktywować terminal do końca 6 miesiąca licząc od dnia udziału w akcji specjalnej o produkt firmowy. Premia była przekazywana przez instytucję finansową do końca kolejnego miesiąca.

 

No dobrze 1300 zł już uzbierane. Teraz zaskakująca informacja, 1000 zł do wykorzystania w serwisie Sprzedajemy.pl mógł otrzymać zarówno nowy klient jak i stary posiadający Konto Firmowe Godne Polecenia. Warunek był bardzo prosty, posiadanie zaakceptowanych zgód marketingowych banku na kontakt telefoniczny oraz elektroniczny. Oczywiście trzeba było wypełnić formularz dostępny na stronie promocji wraz z akceptacją wszystkich checkbox’ów.

 

Warunkiem, aby wykorzystać kod o wartości 1000 zł było użytkowanie konta w wersji Pro w serwisie. Na szczęście 3 miesiące dostępu do wersji Pro są darmowe. Otrzymaną nagrodę w postaci kodu należało wpisać w panelu Sprzedajemy.pl.

 

Na koniec pozostaje 1000 zł na otworzenie sklepu. Premia również do wykorzystania w serwisie Sprzedajemy.pl z tym, że platforma wykluczyła osoby, które na dzień rozpoczęcia promocji posiadały konto Pro. Przyznanie środków i warunki wyglądały tak samo jak w powyższej akcji.

 

I wisienka na torcie! Konto Firmowe Godne Polecenia jest darmowe przez pierwsze 24 miesiące. W darmowym koncie firmowym masz takie usługi jak:

 

✅prowadzenie rachunku,✅ przelewy Elixir wykonywane w bankowości elektronicznej,
✅ co miesiąc 10 darmowych przelewów BlueCash (przelewy natychmiastowe),
✅ zlecenia stałe,
✅ polecenia zapłaty,
✅ wysłanie kodów autoryzacyjnych,
✅ użytkowanie pierwszej karty debetowej w PLN do rachunku,
✅ wypłaty w bankomatach i terminalach w kraju i za granicą.

 

Po okresie dwóch lat rachunek firmowy może być nadal darmowym, wystarczy wykazywać aktywność na koncie. Opłaty (25 zł) za jego prowadzenie unikniesz wykonując w miesiącu przelew do ZUS lub US na kwotę min. 200 zł. Karta też może być darmowa, jeśli zapewnisz nią płatności na kwotę łączną min. 400 zł w danym miesiącu.

 

To przykład przeszłej promocji, ale nawet teraźniejsze zaskakują, prześwietlmy inną promocję firmową. Tym razem iKonto Biznes, jako uczestnik możesz zgarnąć 300 zł premii na start spełniając banalne warunki oraz 1500 zł za aktywne korzystanie od Alior Banku we współpracy z Bankier.pl

 

Do akcji przystąpić mogą osoby, które nie posiadały żadnego rachunku firmowego od Alior Banku dla danego numeru NIP od 26.07.2020 r. Posiadanie innych produktów tej instytucji nie wyklucza z wzięcia udziału. Spełniając określone przez regulamin wymogi wystarczy zarejestrować się na stronie promocji i złożyć wniosek najpóźniej do 13.09.2021 r, a samą umowę podpisać w ciągu następnych 30 dni.

 

Warunkami otrzymania 300 zł premii na start jest zasilenie konta firmowego na łączną kwotę min. 500 zł w terminie następnych 60 dni. I to tyle, środki mogą pochodzić z Twojego konta w innym banku :) Po spełnieniu zadania trzeba poczekać do 31.12.2021 r. na wiadomość mailową o przyznaniu bonusu i w ciągu 5 dni roboczych uzupełnić formularz odbioru nagrody. Premia 300 zł trafi na wyznaczony numer rachunki w ciągu 14 dni roboczych od uzupełnienia formularzu.

 

Wspomniane wcześniej 1500 zł zostało rozbite na parę elementów. Inaczej tłumacząc musisz wykazywać pewne aktywności za które otrzymasz stosowne nagrody, łączna kwota do zdobycia w danym miesiącu do 125 zł i tak przez cały rok co daje kwotę rzędu 1500 zł. Ważne, aby w danym miesiącu zapewnić min. 4 płatności kartą dołączoną do iKonta Biznes by otrzymywać pieniądze.

 

➡️ za wykonanie przelewu do ZUS lub US na kwotę min. 500 zł dostaniesz 20 zł,
➡️ wykonując przelewy SEPA na kwotę min. 100 EUR otrzymujesz 10 zł, warto jednak sprawdzić opłacalność takiego przelewu,
➡️ zapewniając transakcje kartą w miesiącu na łączną kwotę min. 2000 zł otrzymasz 25 zł. Wykluczając transakcje wykonane kartą z kodem MCC: 7995, 8999, 4111, 6012, 6211, 6051, 4829, 4900,
➡️ dla przedsiębiorców korzystających z kas fiskalnych bank dał możliwość zdobycia 10 zł za skorzystanie z “oferty kas fiskalnych” za pośrednictwem Alior Banku. Premia naliczana jest wtedy gdy na rachunek firmowy wpłynie bonusowy przelew PCKF w wysokości 100 zł,
➡️ możesz otrzymywać po 25 zł miesięcznie wykonując transakcje walutowe na min. 5000 jednostek danej waluty w ramach usługi autodealing,
➡️ kolejne 15 zł zdobędziesz za min. 3 przelewy zagraniczne, koszt przelewu to 20 zł, więc jest to dla osób, które i tak muszą wykonać te przelewy,
➡️ utrzymując odpowiednie saldo na rachunku firmowym będziemy otrzymywać kolejno:

 

 • 5 zł premii za średniomiesięczne saldo od 10 000, 01 zł do 50 000  zł,
 • 10 zł premii za średniomiesięczne saldo od 50 000,01 zł do 100 000 zł,
 • 20 zł premii za średniomiesięczne saldo powyżej 100 000 zł,

 

Suma danych kwot daje 125 zł w miesiącu i tak przez 12 miesięcy. Pamiętaj, aby odprowadzić stosowne podatki od każdej uzyskanej premii.

 

Prowadzenie iKonta Biznes jest bezwarunkowo darmowe. Karta również może być całkowicie pozbawiona opłat, jeśli w danym miesiącu wykonasz min. 4 płatności. W innym wypadku koszt to 8 zł.

 

Promocje kart kredytowych

 

Karta kredytowa dla niektórych jest wybawieniem, a innych wybawieniem. Mądrze korzystając z karty kredytowej można nie ponosić żadnych kosztów, a dodatkowo zyskać nawet kilkaset złotych. W przypadku tego produktu istnieje nieco mniej promocji, ale są równie ciekawe. Niejednokrotnie Citibank oferował z kartą smartfony, bony w wysokości nawet 400 zł (do Allegro, Biedronki, Lidla), a to wszystko za wyrobienie karty kredytowej i spłacenie nią.

 

Promocje bankowe kart kredytowych nie są wcale takie trudne, ale nie są dla każdego – musisz posiadać odpowiednią zdolność kredytową. Ponadto, ważna jest rozwaga, wydajemy nie swoje pieniądze, które należy później zwrócić. Oczywiście nie ponosimy żadnych kosztów w okresie bez odsetkowym.

 

Jak mądrze korzystać z karty kredytowej?

 

Należy pamiętać, że produkt ten to nie zabawka i trzeba z niego korzystać mądrze. Jeśli jesteśmy nastawieni na samą promocję bankową to wystarczy wydać kwotę jaka jest wymagana i niezwłocznie ją spłacić. Jeśli jest nam potrzebna do innego celu to należy dokładnie kontrolować wydatki – łatwo wydaje się cudze pieniądze.

 

Przykłady promocji kart kredytowych

 

Pierwszorzędnie wymienię bardzo popularną swego czasu promocję od Citi Banku, gdzie można było zdobyć telefon LG K30 Dual Sim. Za wyrobienie i spełnienie warunków kartą Citi Simplicity de facto uzyskiwało się 600 zł (wartość telefonu).

 

                                                                                                                                                                          Nagroda promocji karty Citi Simplicity od CitiBanku.

Z promocji mogły skorzystać osoby, które nie posiadały żadnej karty kredytowej od CitiBanku w terminie od 01.07.2018 r. Inne produkty tej instytucji nie wykluczały z wzięcia udziału.

 

Osoba Fizyczna Działalność Gospodarcza
– wiek min. 18 lat,
– dochód netto min. 1200 zł miesięcznie,
– zatrudnienie w obecnej firmie co najmniej 3 miesiące.
– wiek min. 18 lat,
– dochód netto min. 2500 zł miesięcznie,
– działalność gospodarcza prowadzona minimum 2 lata.
Wymogi Banku przyznania karty kredytowej.

Następnie wystarczyło złożyć wniosek o kartę kredytową na stronię promocji. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku i otrzymaniu karty trzeba było tylko spełnić dwa proste warunki:

 

 • zalogować się do aplikacji mobilnej banku,
 • zapewnić płatności kartą Citi Simplicity na łączną kwotę min. 2000 zł (za zakupy w sklepach stacjonarnych lub internetowych).

 

Na wykonanie obu tych „zadań” osoby miały czas 3 miesięcy następujących po miesiącu podpisania umowy. Szybsze wykonanie warunków oznaczało otrzymanie smartfona… SZYBCIEJ, najpóźniej telefon trafiał do rąk uczestnika w ciągu dwóch miesięcy następujących po wykonaniu warunków.

 

Tak jak w przypadku każdej karty kredytowej bank musi przedstawić jakie jest oprocentowanie w przypadku zaniedbania spłaty w ciągu 12 miesięcy. Promocję tę można było przejść bez żadnych kosztów, ponieważ korzystając mądrze z karty i spłacając na czas unikasz wszelkich opłat. W pakiecie osoby otrzymywały możliwość uruchomienia CitiAlerts w wersji premium – powiadomienia SMS o wszystkich transakcjach kartą Citi Simplicity.

 

Czy są jakieś ograniczenia?

 

Aby brać udział w prawie wszystkich promocjach bankowych musisz mieć ukończone 18 lat, ponieważ większość ofert jest skierowana powyżej tego progu wiekowego. Są oczywiście bonusy dla osób młodszych, ale często premia zamyka się na 50 zł maksymalnie. Nie ma ograniczenia posiadania kont osobistych, firmowych, a w przypadku kart kredytowych zależy to od zdolności kredytowej.

 

Jedyne ograniczenie to bycie byłym lub obecnym klientem danego banku. Jeśli masz konto w danej instytucji to nie możesz skorzystać z oferty dla nowych klientów. Jeśli miałeś kiedyś konto, czy inny produkt w danym banku może ciebie obowiązywać okres karencji. Jest to okres, przez który nie możesz przystąpić do nowej promocji bankowej od daty rezygnacji z danego produktu.

 

Oczywiście wiele kont bankowych jest darmowych, ale powyżej 26 roku życia należy spełniać podstawowe warunki aktywności konta. Najlepiej nie doprowadzić do sytuacji, gdzie na koncie będą naliczane zbędne opłaty. Często wystarczy jeden przelew w miesiącu z innego konta (na 500-1000 zł) i jedna płatność kartą. Jeśli zgarniesz nagrodę, a dany produkt nie spełnił twoich oczekiwań, masz prawo z niego zrezygnować w dowolnym momencie.

 

Niektóre osoby obawiają się warunków promocji i zbędnymi formalnościami. Konto osobiste to najłatwiejszy produkt do założenia, często wystarczy poświęcić 10 minut na wypełnienie wniosku o rachunek bankowy. Umowę można podpisać na wiele sposobów i to w pełni online. Aktualnie najpopularniejszą metodą jest biometria, gdzie konto założysz bez wychodzenia z domu.

 

Warunki promocji bankowych to również prosta sprawa. Niejednokrotnie wystarczy tylko sam fakt otwarcia konta i np. aktywacja aplikacji mobilnej banku lub inna drobna czynność. Większe nagrody zyskuje się za przelewy, płatności kartą, transakcje BLIK. Proste, prawda? :)

 

Jak pilnować warunków ? Na co zwrócić uwagę?

 

Aby otrzymać nagrodę w jakiejś promocji bankowej należy spełnić wymagane warunki. Niejednokrotnie pojawia się problem ich zapamiętania, czy dopilnowania ich realizacji. Istnieje kilka sposobów, które pomogą Tobie w ,,opanowaniu,, promocji bankowych.

 

Każda promocja jest dokładnie analizowana przez nasz zespół, a opisy promocji starannie przygotowywane. Znajdziesz tutaj najświeższe i sprawdzone informacje na temat promocji bankowych. Warunki promocji możesz sprawdzać na bieżąco w artykule dotyczących konkretnej akcji. Również od jakiegoś czasu, możesz pobrać skrót promocji jednym kliknięciem w pliku, a następnie wydrukować lub zapisać na urządzeniu. Kolejne zadania możesz odznaczać, aby mieć kontrolę nad ruchem na swoich produktach bankowych. Pamiętaj, że masz pełną swobodę, ale najlepiej wszystkie przelewy i płatności robić na początku miesiąca – aby później nie latać jak wariat po sklepach. :)

 

Fragment promocji dla młodych z wyszególnionymi zasadami przystąpienia do promocji.

 

Ustaw zlecenia stałe na rachunku

 

Jednym z warunków jest zapewnienie wpływu w wysokości np. 1000 zł miesięcznie przez kolejne trzy kolejne miesiące. Warto w takiej sytuacji ustawić zlecenie stałe przelewu, dzięki temu nie zapomnisz o wpływie – tym bardziej jak spełniasz warunki w kilku promocjach.

 

Notatnik/kalendarz

 

Najlepiej zapisz sobie warunki w kalendarzu i ustal dzień, w którym spełnisz wymogi stawiane przez bank. Warto zarezerwować sobie czas na przelewy, płatności, czy inne czynności dotyczące promocji bankowych.

 

Zapamiętuj/zapisuj ważne dane

 

Posiadając więcej niż jedno konto bankowe może pojawić się problem z zapamiętaniem danych do logowania. Zatrzymaj elektroniczne i fizyczne umowy, gdzie znajdziesz numery klienta (loginy), a hasła nie musisz zapisywać. Jeśli nie jesteś wstanie pamiętać danych do logowania, zapisz je w bezpiecznym miejscu. W bankach potrzebna jest dodatkowa autoryzacja do samego logowania, czy większych operacji, ale lepiej dmuchać na zimne.

 

Pilnuj terminów!

 

W każdej dziedzinie najważniejsze są terminy, w przypadku akcji promocyjnych w bankach jest podobnie. Już przy samym zakładaniu konta, wyrabianiu karty kredytowej musisz zwrócić uwagę na datę, do kiedy trwa dana promocja. Kolejna kwestia to termin ewentualnego podpisania umowy, w przypadku zatwierdzenia jej online, nie ma większych problemów. Natomiast w przypadku wybrania opcji kuriera, pracownik firmy kurierskiej może nie zdążyć dostarczyć umowy na czas. Nie zostawiaj udziału w promocji na ostatnią chwilę!

 

Sprawa wygląda podobnie w przypadku spełniania warunków, musi je spełnić do danego dnia. Szczególnie zwróć uwagę na terminy aktywacji aplikacji mobilnej, najlepiej zrobić to od razu po otwarciu konta bankowego. Pamiętaj również, aby nie robić transakcji kartą na ostatnią chwilę, ponieważ mogą się one zaksięgować dnia następnego. Podobnie jest z przelewami, jeśli wykonasz przelew ostatniego dnia miesiąca, nie oznacza to, że spełniłeś warunek wpływu – pieniądze muszą zostać zaksięgowane na Twoim koncie.

 

I najważniejsze … pamiętaj o terminie uzupełnienia danych do odebrania nagrody. Czasem banki wymagają podania numeru konta, gdzie ma zostać przelana nagroda i mamy na to czas do konkretnego terminu. Należy pamiętać, że przekroczenie terminu może się wiązać z utratą premii, a szkoda stracić 100 – 200 zł przez brak terminowości. Warto, abyś pamiętał też datę otrzymania nagrody. Jeśli nie otrzymałeś należnej premii, to warto złożyć reklamację – bank też się myli.

 

Mail z informacją o przyznaniu drugiej części nagrody w postaci 100 zł na rachunek. Po otrzymaniu tej informacji musisz uzupełnić formularz z danymi inaczej nagroda przepadnie.

 

Nie dostałeś premii? Złóż reklamację!

 

Mimo tego, że wykonałeś wszystkie czynności, to i tak nie dostałeś nagrody? Pewnie to błąd ze strony banku. Nagroda należy się Tobie na podstawie regulaminu danej promocji bankowej, dlatego wystarczy złożyć reklamację. Najłatwiej zrobić to za pomocą infolinii banku, a sama procedura zajmuje chwile.

 

Czasami występuje też sytuacja, że uczestnik nie dostaje maila o przyznaniu nagrody (gdzie z linku ma uzupełnić dane do odbioru nagrody). Wystarczy, że skontaktujesz się z bankiem, bądź organizatorem promocji, tam wyślą maila ponownie lub telefonicznie uzupełnią niezbędne dane. Dzieje się tak, bo niektóre poczty nie przyjmują wiadomości tego typu, warto wtedy sprawdzić folder spam. Jeśli takiej wiadomości nie znajdziesz, to pofatyguj się o kontakt (wysłana wiadomość została pewnie odrzucona przez skrzynkę mailową).

 

Pamiętaj o wymaganych zgodach marketingowych.

 

Jeden z powodów organizacji takich promocji jest możliwość pozyskania zgód marketingowych i handlowych przez bank. Instytucja ma prawo przedstawić Tobie ofertę lokaty, konta oszczędnościowego, czy kredytu. Ale spokojnie, po odebraniu nagrody możesz zmienić te zgody logując się na swoje konto bankowe, czy rachunek karty kredytowej. Pamiętaj, aby zaznaczać te zgody jeśli są wymagane w danej promocji – zawsze o tym informujemy w opisie akcji promocyjnej! 

 

Wymagane zgody w Santander Bank Polska. Zgodę EKK można zaznaczyć dopiero po zalogowaniu się do swojego rachunku.

 

Nie masz żadnych zobowiązań 

Korzystając z danej promocji bankowej, testując dany produkt banku może on Tobie nie odpowiadać. Twój poprzedni bank był lepszy, nie podoba się aplikacja mobilna, obsługa, czy inna kwestia? Bez zobowiązań masz prawo zrezygnować z konta, karty kredytowej. Pamiętaj, że najczęściej występuje trzydziestodniowy okres wypowiedzenia. O co z nim chodzi? Jak złożysz dyspozycję zamknięcia np. konta osobistego, to przez 30 dni będzie one aktywne. Po tym okresie oczywiście zostaje całkowicie zamknięte. Możliwości rezygnacji z produktów banku są różne – listownie, w oddziale, czy nawet online.

 

Rozróżniaj warunki

 

Łatwo się pomylić … w szczegółach, a w przypadku promocji w bankach jest to szczególnie ważne. Trzeba rozróżnić między innymi jednorazowy wpływ na kwotę 1000 złotych, a łączny wpływ na 1000 zł. W pierwszym przypadku musi to być jeden, pełen przelew, a w drugim jeden lub kilka (ale łącznie ma wpłynąć wymagana wartość). Częste niezrozumienia występują w przypadku warunku zapewnienia wpływu na konto, a wpływu wynagrodzenia. Pieniądze mogą pochodzić z dowolnego konta, nawet naszego w innym banku. Jednakże w drugim przypadku regulamin określa co może być wpływem wynagrodzenia. Często organizator określa to jako wypłatę od pracodawcy, świadczenie, emerytura, renta itd..

 

Istotnym aspektem jest rozróżnienie wymaganych transakcji, czy płatności. Posłużę się przykładem: bank wymaga od nas 5 płatności kartą. W tym przypadku wystarczy kupić nawet butelki wody i warunki są zaliczone. Jednak w niektórych akcjach organizator zażyczy sobie 5 płatności, ale każda ma być za minimum 10 zł. Widać różnice, prawda? Warto zwrócić na to uwagę, ale korzystając z naszych opisów promocji masz pewność, że nasze materiały są sprawdzone. 

 

Podobna sytuacja dotyczy warunków związanych z BLIK. Płatność tą metodą odbywa się poprzez specjalny kod (terminal lub internetowo). Natomiast definicja transakcji BLIK jest bardziej złożona. W pojęciu tym mamy możliwość zapłaty, ale również przelewu na numer telefonu znajomego.

 

Szukaj