konto otwarte na ciebie

Kacper Jankowski 2 września 2020 roku

Konto Otwarte na Ciebie – czyli konto z możliwościami od Banku BNP Paribas

konto otwarte na ciebie

Konto Otwarte na Ciebie to oferta skierowana dla młodszego i starszego użytkownika bankowości. Po odświeżeniu oferty przez Bank BNP Paribas do wyboru mamy aż trzy różne karty płatnicze – a każda, z innymi możliwościami. Bank pochylił się w stronę podróżujących i klientów aktywnych w sieci, w ofercie skorzystamy między innymi z ubezpieczenia w podróży lub pakietu ,,Cyber Pomoc,,.

Dlaczego Konto Otwarte na Ciebie?

Konto Otwarte na Ciebie to przede wszystkim całkowicie dostosowane konto do naszych potrzeb i bogata oferta kart płatniczych. Całość oferty została przygotowana przez Bank w przejrzysty sposób, od samego początku wiemy co jest darmowe, a za jakie usługi zostanie pobrana odpowiednia prowizja. Dodatkowo nasze środki są bezpieczne dzięki wysokiemu standardowi bezpieczeństwa.

ZAŁÓŻ KONTO

Opłaty i prowizje

Konto Otwarte na Ciebie jest rachunkiem pozbawionych kosztów za jego prowadzenie. Możemy zapłacić jedynie za kartę (3 zł miesięcznie), ale wykonując jedną płatność kartą w miesiącu (nawet za 1 zł), karta jest całkowicie darmowa. Nie zapłacimy także za wypłaty z bankomatów Planet Cash i bankomatów własnych ( inne – 5 zł).

Osoby do 26. roku życia mają darmowe bankomaty w całej Polsce, a karta jest darmowa niezależnie od aktywności.

Szczegóły opłat i prowizji znajdziesz TUTAJ.

Możemy również wybrać inną kartę, która będzie płatna, ale daje wiele większe możliwości dla podróżujących, bądź w osób robiących często zakupy online. Dokładne opisy kart oferowanych przez BNP Paribas wraz z Kontem Otwartym na Ciebie i ich ogromne możliwości znajdziesz poniżej.

Trzy karty i jeszcze więcej możliwości

Karta Otwarta na Dzisiaj 

Jest najczęściej wybieraną kartą przez klientów, ponieważ jako jedyna z trzech dostępnych może być całkowicie darmowa, wystarczy zapłacić nią chociaż raz w danym miesiącu na absolutnie dowolną kwotę (nawet 1 zł) – jeśli nie wykonamy transakcji kartą w danym miesiącu zostanie pobrana opłata w wysokości 3 zł za ,,nieużytkowany,, miesiąc. Należy dodać, że osoby do 26. roku życia nie muszą spełniać tego warunku i karta Otwarta na Dzisiaj jest w ich przypadku bezwarunkowo darmowa.

Nie wszystkie bankomaty w Polsce są darmowe. Gotówkę pobierać do woli możemy z bankomatów własnych, Planet Cash – wypłata z innego bankomatu wiążę się z opłatą w wysokości 5 zł. Jeśli chodzi o wypłaty z bankomatów zagranicznych to za darmo skorzystamy z urządzeń grupy BNP Paribas i bankomatów Global Alliance – inne wypłaty – 10 zł prowizji.

Osoby do 26. roku życia mogą wypłacać środki ze wszystkich bankomatów w Polsce bez jakichkolwiek kosztów.

Karta Otwarta na Świat

Drugi rodzaj karty jaki ma w swojej ofercie bank BNP Paribas to karta Otwarta na Świat. Jak sama nazwa wskazuje produkt ten jest szczególnie skierowany do osób podróżujących, choć w czasie wakacji i sezonu urlopowego może przydać się większemu gronu klientów. W tym przypadku karta kosztuje 10 zł miesięcznie i nie ma możliwości obejścia tej opłaty, ale dzięki licznym korzyścią koszt ten może nam się zwrócić z dość sporą nadwyżką.

Dzięki karcie Otwartej na Świat zyskujemy darmowe wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce, w przypadku zagranicznych wygląda to podobnie jak w Karcie Otwartej na Dzisiaj, ale z jednym wyjątkiem. Poza granicami naszego kraju za darmo pobierzemy środki z bankomatów grupy BNP Paribas i Global Alliance, z tą różnicą, że inne bankomaty nie kosztują nas 10 zł – jak w przypadku darmowego rodzaju karty, a 5 zł, czyli karta daje nam 50% zniżki. Co istotne nie poniesiemy dodatkowych kosztów związanych z przewalutowaniem – kurs Mastercard, który jest zbliżony do średnich kursów walut.

Najmocniejszą stroną tej karty jest zdecydowanie ubezpieczenie ,, Rezygnacja z podróży,, , ubezpieczeniem zostajemy objęci jeśli za nasz wyjazd zapłacimy właśnie tą kartą. Ubezpieczenie pokrywa niespodziewaną rezygnację z podróży do kwoty 40 000 zł na jedną osobę.

Karta Otwarta na eŚwiat

Kolejna karta jest przeznaczona głównie dla osób mocno ,, -zagłębionych,, w sieci. Opłata miesięczna to 6 zł. W przypadku tej karty za inne bankomaty zagraniczne niż Grupy BNP Paribas i Global Aliance zapłacimy 10 zł i to bez korzystnego przewalutowania, reszta parametrów jest zbliżona do karty Otwartej na Świat. Zdecydowanie mocną stroną jest dodatkowe ubezpieczenie, które chroni nas podczas płacenia w internecie tą kartą – ,,CYBER Pomoc,,. Samo ubezpieczenie obejmuje pomoc prawną w przypadku konfliktu z sprzedawcą – sklepem online, utraty danych z dysku komputera, utratę reputacji, kradzież tożsamości w internecie.

Usługi oferowane w ramach konta

Cała oferta została dostosowana do potrzeb klienta, w bankowości internetowej i mobilnej wszystko co niezbędne znajdziemy w jednym miejscu. Oto najciekawsze rozwiązania i usługi oferowane przez Bank BNP Paribas, które ułatwią nam codzienne korzystanie z bankowości i pomogą w codziennym życiu.

Bankowość internetowa GOonline

W ramach Konta Otwartego na Ciebie otrzymujemy dostęp do intuicyjnej i przejrzystej bankowości internetowej. Po zalogowaniu się w panelu, możemy go dowolnie dostosowywać do naszych indywidualnych potrzeb, mamy możliwość wyboru odpowiedniego dla nas tła i konta domyślnego, które będzie widoczne od razu po zalogowaniu. Przejrzysty panel daje nam możliwość wglądu w nasze wszystkie produkty, więc mamy pełną kontrolę nad naszymi finansami. Dodatkowo, transakcje, które wykonujemy możemy segregować (za pomocą tzw. tagów), daje nam to możliwość całkowitej kontroli naszych finansów. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze, możemy wrzucić na lokatę, bądź konto oszczędnościowe, które otworzymy bez większych problemów.

Bankowość mobilna – aplikacja GOmobile

Aplikacja mobilna banku po ostatnich zmianach robi wrażenie, jest intuicyjna i wygodna dla przeciętnego użytkownika. Dostępne jest logowanie za pomocą linii papilarnych, co jest coraz częściej wykorzystywane w aplikacjach mobilnych banków. BNP Paribas oferuje możliwość sprawdzenia salda konta bez logowania się w aplikacji. Spokojnie … nikt trzymający w dłoni nasz telefon nie dowie się o naszych milionach na koncie 😉 . W aplikacji możemy ustawić dowolną kwotę, a bank pokaże nam ile % tej kwoty mamy w danym momencie (choć możemy ustawić też podgląd kwotowy).

Płatności mobilne

Karty płatnicze wydawane do Konta Otwartego na Ciebie możemy śmiało dodawać do aplikacji wspomagających płatności mobilne w sklepach. Procedura dodania naszej karty do Google Pay czy Apple Pay jest dziecinnie prosta, a możliwości tej usługi są przeogromne. Już nie musimy mieć przy sobie portfela, aby zapłacić za zakupy w sklepie, wystarczy nam telefon z jedną z wyżej wymienionych aplikacji. Wystarczy odblokować telefon i przyłożyć do terminala – gotowe (pamiętaj, że przy kwocie powyżej 100 zł musisz dodatkowo wpisać PIN do karty w terminalu).

Jeśli jesteś osobą, która boi się dodawać swoją kartę do zewnętrznych aplikacji to możesz skorzystać z innego rozwiązania Banku. Może słyszałeś coś o płatnościach BLIK? Gdy chcesz zapłacić za zakupy w sklepie, wystarczy, że w aplikacji mobilnej Banku wygenerujesz sześciocyfrowy kod i wprowadzisz go na terminalu, następnie zatwierdzasz w telefonie i zapłacone.

Przelewy na numer telefonu

BLIK prócz płatności sześciocyfrowym kodem, daje też możliwość darmowych przelewów natychmiastowych na numer telefonu odbiorcy. Wystarczy, że wybierzemy dowolnego odbiorcę z listy kontaktów, wpiszemy kwotę i zatwierdzimy przelew. Nasz odbiorca powinien otrzymać pieniądze na konto, które zarejestrował. W przypadku, gdy odbiorca nie jest zarejestrowany w usłudze w żadnym banku, otrzyma SMS z linkiem, gdzie będzie musiał podać numer konta do odbioru przelewu.

Ubezpieczenie podróżne GOtravel na klik w aplikacji

W aplikacji mobilnej Banku możemy z łatwością wykupić dodatkowe ubezpieczenie turystyczne. Wprowadzamy odpowiednie dane i parametry ubezpieczenia i opłacamy poprzez bankowość mobilną. Ubezpieczenie OC w najwyższym wariancie to aż 1 000 000 zł, a 6 000 zł na ubezpieczenie bagażu (w tym od utraty dokumentów i sprzętu elektronicznego.

Jak założyć Konto Otwarte na Ciebie

Wniosek o Konto Otwarte na Ciebie wraz z kartą możesz złożyć na oficjalnej stronie Banku lub poprzez aplikację mobilną BNP Paribas – GOmobile.

W przypadku otwierania konta poprzez stronę internetową Banku, należy wypełnić najpierw wstępny formularz. Następnie przechodzimy do pełnego wniosku, gdzie wpisujemy nasze dokładniejsze dane, dodajemy zdjęcia dowodu (obie strony). Po weryfikacji zostaje podpisanie umowy poprzez SMS – system Autenti.

Jeśli chcemy otworzyć konto za pomocą bardziej nowoczesnej metody (metoda biometryczna), to musimy najpierw pobrać aplikację mobilną Banku BNP Paribas – GOmobile. Następnie klikamy ,,Otwórz nowe konto,,. Na początku zostaniesz poproszony o wypełnienie wszystkich danych i załączenie zdjęć dowodu osobistego. Następnie powinieneś zrobić sobie zdjęcia twarzy (w taki sposób, o jaki poprosi ciebie aplikacja). Jeśli wszystko przebiegło pomyślnie to po krótkiej weryfikacji zostaniesz poinformowany poprzez maila i SMS o pozytywnym przejściu procesu, i zostaje Tobie tylko podpisać umowę poprzez SMS.

Co to za bank?

BNP Paribas Bank Polska S.A notowany od 2011 r. na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych jest częścią grupy bankowej BNP Paribas obecnej w 71 krajach. W Polsce jako bank uniwersalny o globalnym zasięgu kieruje usługi do klientów detalicznych, Wealth Management, a także firm w segmentach mikro, MŚP i bankowości korporacyjnej. BNP Paribas jako Bank Zielonych Zmian wspiera klientów w przechodzeniu na gospodarkę niskoemisyjną, ogranicza negatywny wpływ działalności operacyjnej na środowisko naturalne oraz inspiruje klientów do podejmowania trafnych decyzji finansowych. Dzięki finansowaniu Banku, ponad 10 tysięcy gospodarstw domowych korzysta z paneli fotowoltaicznych. Bank konsekwentnie realizuje również strategię finansowania przedsiębiorstw w Polsce, a także wspierania inwestycji strategicznych z punktu widzenia państwa oraz wywierających pozytywne wpływy: społeczne, ekonomiczne i środowiskowe.

Jednocześnie Bank sprawnie digitalizuje procesy bankowe wdrażając innowacyjne rozwiązania w bankowości internetowej GOonline oraz mobilnej GOmobile. Uwzględniając rosnącą potrzebę zdalnego dostępu do usług, Bank umożliwia klientom zakładanie konta z wykorzystaniem selfie. Klientom ceniącym spotkania z doradcami Bank umożliwia umówienie wizyty w oddziale przez aplikację Booksy. BNP Paribas konsekwentnie przystosowuje swoje placówki do obsługi wszystkich klientów, w oddziałach i na infolinii Banku dostępna jest bezpłatna pomoc tłumacza języka migowego.

Bank BNP Paribas konsekwentnie podejmuje tematy ważne społecznie m.in. na temat roli kobiet i ich rosnącej odpowiedzialności w życiu społecznym i zawodowym,  z otwartością i wrażliwością promuje różnorodność podejmując aktywności angażujące zarówno pracowników jak i rynek. Bank jest zaangażowany społecznie, m.in. poprzez działania edukacyjne, np. w zakresie rozwiązań proekologicznych, program Klasa, czy sponsoringowe. Te ostatnie koncentrują się wokół wspierania promocji tenisa i kultury, a zwłaszcza kina.

Wpisana w kulturę banku odpowiedzialność społeczna, odnosząca się zarówno do relacji z pracownikami, jak i społecznościami lokalnymi, to jedna z kluczowych wartości organizacji. Pracownicy Banku angażują się w szereg inicjatyw, dzięki którym codziennie mogą zmieniać świat. Stale rosnąca liczba pracowników-wolontariuszy była jednym z impulsów, które skłoniły Bank do objęcia projektu Szlachetna Paczka partnerstwem strategicznym. Pozwala to na całoroczne wspieranie działalności Paczki, promocję idei mądrego pomagania.

Zapraszam również do zapoznania się z aktualnym rankingiem promocji bankowych.

Skomentuj

Udostępnij

Skomentuj

Udostępnij

Analizujemy najlepsze konta bankowe. Sprawdź, które z nich są darmowe.

Skorzystaj z pomocy profesjonalnego doradcy kredytowego.

Zobacz również

Szukaj

Komentarze

Dodaj komentarz

Podziel się w social media