Banki płacą nam za zakładanie konta osobistego i korzystania z innych promocji. Zarabianie na bankach jest możliwe.

Kacper Jankowski 1 września 2018 roku

Banki rozdają pieniądze w promocjach, ale dlaczego?

Banki płacą nam za zakładanie konta osobistego i korzystania z innych promocji. Zarabianie na bankach jest możliwe.

Pieniądze od banku

Na stronach banków czy w oddziałach możemy natknąć się na dużą ilość promocji dla nowych klientów. Większość ludzi nie uwierzy w to, że ktoś daje nam coś za darmo, bez haczyków czy dodatkowych kosztów. My Polacy mamy niestety taką mentalność – nic nie ma za darmo, a jak coś dają to i tak nas oskubią.

Ale jak to jest z tymi promocjami i czy da się na tym zarobić? Posłużmy się przykładem promocji banku Millennium, gdzie za założenie konta możemy zyskać 200 zł. Na początku należy zarejestrować się na stronie promocyjnej ( jest tak w większości promocji ), a następnie podpisać umowę o konto ( bądź inny produkt w przypadku innej promocji ).

I co dalej?

Najczęściej mamy do spełnienia jakieś warunki, konkretna liczba płatności kartą lub przekroczenie jakiejś kwoty w miesiącu płatnościami kartą bądź telefonem. W opisywanej promocji musimy spełnić następujące warunki:

Aby otrzymać pierwsze 100 zł trzeba spełnić dziecinnie proste warunki, aby otrzymać pierwszą część premii ( 100 zł ) musisz:

  • Aktywować aplikacje mobilną banku
  • Wykonanie przynajmniej jednej płatności telefonem w terminie do 14.09.2018.

I to tylko tyle, po spełnieniu tylko tych dwóch warunków możemy cieszyć się darmową stówką. Pieniądze otrzymasz do 18.10.2018.

Kolejne 100 zł otrzymamy za:

  • w dwóch miesiącach ( październik i listopad ) zapewnić wpływ 1000 zł na konto, najprościej przelać pieniądze z naszego konta z innego banku
  • w dwóch miesiącach ( październik i listopad ) wykonać jedną płatność kartą

Aby złożyć wniosek KLIKNIJ TUTAJ

Proste warunki, prawda? Ale zaraz, zaraz, przecież jak bank daje nam pieniądze to pewnie zajedzie nas dużymi opłatami za konto, powie pan Janusz, przecież bank musi zarabiać! Owszem musi, ale dla banku i tak się to opłaci, ale o tym później. Wróćmy do konta Millennium, zapewniając wpływ minimum 1000 zł miesięcznie i wykonując jedną płatność kartą, jesteśmy zwolnieni z wszelkich opłat (inaczej 12 zł miesięcznie). Wystarczy tak naprawdę tego konta używać i tyle, jest za darmo, bo wynagrodzenie czy przelew z innego naszego konta załatwi nam ten wymóg. Natomiast niektóre banki wymagają tylko kilku (często pięciu) płatności kartą, bądź wydania jakiś 300 zł, aby konto było całkowicie darmowe.

W promocjach bankowych i przy zakładaniu konta ważną kwestią jest grupa wiekowa, do której należymy. Młodsi klienci (często do 25/26 roku życia) mają lżejsze warunku, gdyż taki student nie zapewni 1000 zł wpływów co miesiąc i bank ma tego świadomość. W przypadku Millennium od osób do 26 roku życia bank wymaga w promocji, aby uczestnik zapewnił wpływ co najmniej 360 zł miesięcznie (starsze 1000 zł). Osoby młode mają dodatkowy plus, gdyż wpływ jest potrzebny tylko do otrzymania premii (w przypadku Millennium), co oznacza, że nawet bez wpływów konto jest całkowicie darmowe.

Dlaczego jest to opłacalne dla banku?

Dlatego, że tak naprawdę tylko kilka procent osób przyjdzie do banku tylko po pieniądze z promocji. Bank zatrzyma przy sobie jakieś 90% zdobytych klientów. Mimo darmowego konta i tak na tym zarobi. Nasuwa się pytanie, jak? Wielu klientów w przyszłości weźmie kredyty na samochód, dom czy mieszkanie. Przy kredycie na 30-35 lat odsetki to prawie 80% kapitału. Posłużmy się prostą kalkulacją.

Przykład:

Bank oferuje 1000 promocyjnych kont w ramach promocji, gdzie każdemu uczestnikowi da po 200 zł za spełnienie prostych warunków.

1000*200 zł = 200 000 zł – wkład banku

10% klientów ucieka z banku, a 90% zostaje

Powiedzmy, że tylko dwóch klientów weźmie w przyszłości kredyt na mieszkanie na 250 tyś zł. Załóżmy, że odsetki to 80% wartości kredytu.

2 klientów*250 000 zł*80% = 400 000 zł

Zysk banku: 400 000 zł – 200 000 zł = 200 000 zł na czysto

Liczby, zyski, wkład na pewno wygląda inaczej, jest to tylko przykład, że bankowi opłaca się rozdawać pieniądze!

Ile można na tym zarobić ?

Na bankach można zarobić, otrzymując bonusy pieniężne za założenie konta, operacje na koncie, płatności. Bardzo przydatną promocją jest często Moneyback (zwrot za zakupy ,najczęściej 5%). Już to daje nam miesięcznie jakieś 25-50 zł z jednego banku. Z promocji bankowych najlepsi potrafią wyciągnąć aż 2000-3000 zł rocznie! Imponująca kwota, a trzeba przyznać, że tak naprawdę prawie za nic. Proceder trwa ciągle, gdyż dla banku po roku, dwóch od zamknięcia konta będziesz ponownie nowym klientem i ponownie otrzymasz premię.

Aktualne promocje bankowe:

200 zł za założenie Konta 360° w Banku Millennium

Zgarnij 10 zł za przelewy na telefon BLIK w ING Banku Śląskim

150 zł premii za założenie konta w mBanku

 

 

Skomentuj

Udostępnij

Skomentuj

Udostępnij

Analizujemy najlepsze konta bankowe. Sprawdź, które z nich są darmowe.

Skorzystaj z pomocy profesjonalnego doradcy kredytowego.

Zobacz również

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Podziel się w social media

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin