Banki płacą nam za zakładanie konta osobistego i korzystania z innych promocji. Zarabianie na bankach jest możliwe.

Kacper Jankowski 1 lutego 2022 roku

Banki rozdają pieniądze w promocjach, ale dlaczego?

Banki płacą nam za zakładanie konta osobistego i korzystania z innych promocji. Zarabianie na bankach jest możliwe.

Pieniądze od banku

Na stronach banków czy w oddziałach możemy natknąć się na dużą ilość promocji dla nowych klientów. Większość ludzi nie uwierzy w to, że ktoś (bank) może nam coś dać za darmo, bez haczyków czy dodatkowych kosztów. My Polacy mamy niestety taką mentalność – nic nie ma za darmo, a jak coś dają to i tak nas oskubią.

Jednym z przykładów jest promocja od Banku Millennium, gdzie za założenie konta możemy aż zyskać 360 zł. Na początku należy zarejestrować się na stronie promocyjnej ( jest tak w większości promocji ), a następnie podpisać umowę o konto ( bądź inny produkt w przypadku innej promocji ).

I co dalej?

Najczęściej mamy do spełnienia proste warunki, konkretna liczba płatności kartą lub przekroczenie jakiejś kwoty w miesiącu płatnościami kartą bądź telefonem. W opisywanej promocji musimy spełnić następujące warunki:

Pierwsze 180 zł premii masz gwarantowane, jeśli do końca miesiąca po miesiącu w którym założyłeś konto: 

 – aktywujesz aplikacje mobilną banku,
 – wykonasz co najmniej jedną płatność kartą na dowolną kwotę. 

I to tyle! Po spełnieniu tylko tych dwóch warunków możemy cieszyć się nagrodą w wysokości 180 zł. Pieniądze otrzymasz do końca miesiąca następującego po miesiącu w którym spełniłeś warunki, np. robiąc warunki w lutym, nagrodę otrzymasz do końca marca.

Kolejne 180 zł otrzymasz za wykonanie poniższych warunków w każdym z trzech miesięcy następujących po miesiącu w którym został otwarty rachunek:

 – wykonanie co najmniej jednej płatności kartą lub transakcją BLIK,
 – zapewnienie sumy wpływów na konto min. 1000 zł.

Płatności wystarczy dokonać na dowolną kwotę, a suma wpływów może by

ć łączona np. 500 zł i 500 zł (najlepiej przelać sobie z innego konta w banku).

Ostatni warunek jest dla osób, które założyły konto zdalnie. W okresie tych samych 3 miesięcy musisz się udać do dowolnej placówki banku, aby złożyć wzór podpisu i okazać dokument tożsamości.

I kolejne 180 zł Twoje! Bank przeleje środki na Twoje konto do końca miesiąca następującego po okresie wykonywania warunków. 

                                        Przykłady dwóch nagród za założenie rachunku w Banku Millennium

Aby złożyć wniosek KLIKNIJ TUTAJ

Proste warunki, prawda? Ale zaraz, zaraz, przecież jak bank daje nam pieniądze to pewnie zajedzie nas dużymi opłatami za konto, powie Pan Janusz wrzucając plastik do pieca, przecież bank musi zarabiać!

Owszem musi, ale dla banku i tak się to opłaci, ale o tym później. Dla osób poniżej 26. roku życia prowadzenie konta jest całkowicie za darmo, karta również będzie darmowa, gdy wykonasz  co najmniej jedną płatność kartą lub BLIKiem. Sprawa wygląda inaczej w przypadku starszej grupy osób, powyżej 26. roku życia. Warunkami zwolnienia z opłat za prowadzenie konta są; zapewnienie wpływu na konto min. 1000 zł oraz wykonanie co najmniej jednej transakcji kartą lub BLIKiem. Inaczej opłata za rachunek wynosi 9 zł, a za kartę 7 zł.

Ile można zgarnąć z promocji bankowych? 

Dobrym przykładem jest mój przyjaciel Bartłomiej, który opisuje promocję na blogu. Posiada On łącznie 13 kont bankowych, nic mu się z tego tytułu nie stało, a zyskał około 3000 zł nie licząc programów poleceń! Na bankach można zarobić, otrzymując bonusy pieniężne za założenie konta, operacje na koncie, płatności. Bardzo przydatną promocją jest często Moneyback (zwrot za zakupy, najczęściej 5%). Już to daje nam miesięcznie jakieś 25-50 zł z jednego banku. Z promocji bankowych najlepsi potrafią wyciągnąć aż 3000-4000 zł rocznie! Imponująca kwota, a trzeba przyznać, że tak naprawdę za nic. Proceder trwa ciągle, gdyż dla banku po roku, dwóch od zamknięcia konta będziesz ponownie nowym klientem i ponownie otrzymasz premię.

Nie wierzysz? To patrz!

 

Kolejna z najlepszych promocji

Posłużę się przykładem jednej z najlepszych promocji na rynku. W promocji od Pekao S.A. możesz zgarnąć aż 200 zł premii na start. W tej promocji mogą wziąć udział osoby w przedziale wiekowym 18-26 lat (dla starszej grupy osób, powyżej 26. roku życia też jest dostępna promocja, sprawdź jeśli, Cię dotyczy). Konto Przekorzystne dla młodych jest pozbawione kosztów… tak, nic nie zapłacisz, a jeszcze zgarniesz premię. 

Do promocji mogą przystąpić osoby, które w okresie od 01.01.2020 r. do 23.01.2022 r. nie były posiadaczem ani współposiadaczem konta osobistego oraz żadnej lokaty od banku Pekao S.A.
Jeśli spełniasz wymogi, możesz przystąpić do promocji przechodząc z dedykowanego linku, sam proces za pomocą biometrii zajmie Ci mniej niż 20 minut i konto założone! Nie trzeba chodzić do banku. 

Pierwsze 50 zł już Twoje, za sam fakt założenia konta przekorzystnego! Następne 150 zł zgarniesz za wykonanie po min. 5 płatności kartą lub za pomocą aplikacji PeoPay na dowolną kwotę w 3 miesiącach następujących po miesiącu w którym założysz konto Przekorzystne. 
I to tyle! Łącznie otrzymasz 200 zł premii. Prócz tego możesz skorzystać z promocyjnej lokaty z 2,5% na okres 183 dni. 

Dlaczego jest to opłacalne dla banku?

Dlatego, że tak naprawdę tylko kilka procent osób przyjdzie do banku tylko po pieniądze z promocji. Bank zatrzyma przy sobie jakieś 90% zdobytych klientów. Mimo darmowego konta i tak na tym zarobi. Nasuwa się pytanie, jak? Wielu klientów w przyszłości weźmie kredyty na samochód, dom czy mieszkanie. Przy kredycie na 30-35 lat odsetki to prawie 80% kapitału. Posłużmy się prostą kalkulacją.

Przykład:

Bank oferuje 1000 promocyjnych kont w ramach promocji, gdzie każdemu uczestnikowi da po 200 zł za spełnienie prostych warunków.

1000*200 zł = 200 000 zł – wkład banku

10% klientów ucieka z banku, a 90% zostaje

Powiedzmy, że tylko dwóch klientów weźmie w przyszłości kredyt na mieszkanie na 250 tyś zł. Załóżmy, że odsetki to 80% wartości kredytu.

2 klientów*250 000 zł*80% = 400 000 zł

Zysk banku: 400 000 zł – 200 000 zł = 200 000 zł na czysto

Liczby, zyski, wkład na pewno wygląda inaczej, jest to tylko przykład, że bankowi opłaca się rozdawać pieniądze!

Aktualne promocje bankowe:

360 zł za założenie Konta 360° w Banku Millennium

200 zł dla młodych + 2,5% na lokacie od Pekao S.A.

Nawet 750 zł w Santander Bank Polska

Skomentuj

Udostępnij

Skomentuj

Udostępnij

Analizujemy najlepsze konta bankowe. Sprawdź, które z nich są darmowe.

Skorzystaj z pomocy profesjonalnego doradcy kredytowego.

Zobacz również

Szukaj

Komentarze

Dodaj komentarz

Podziel się w social media