Aplikacja mobilna mBanku

Kacper Jankowski 20 czerwca 2021 roku

Aplikacja mobilna mBanku – wszystko w jednym miejscu

Korzystanie z bankowości staję się coraz to prostsze dzięki nowym rozwiązaniom. Kiedyś, aby zrobić przelew należało pójść do oddziału banku i zlecić dany przelew. Teraz wyciągniesz telefon z kieszeni i taką transakcje zrobisz w minutę.
Aplikacja mobilna mBanku

Wiele banków walczy o podium wśród bankowości mobilnej. Zdecydowanie o miejsce na podium mogła by zawalczyć aplikacja mobilna mBanku. Łatwość jej obsługi, intuicyjna nawigacja oraz bezpieczeństwo jakie posiada klasyfikuje ją na bardzo wysokim poziomie.

Logowanie do mBanku – aplikacja mobilna

Logując się aplikacja mobilna mBanku wyświetli Ci panel startowy, pierwsze co wrzuca się w oczy to dostępne środki bardzo przejrzysty panel z możliwością łatwej nawigacji po kolejnych „kafelkach” w których widać inne produkty. Na środku znajdują się 2 standardowe skróty dzięki którym możesz wykonać przelew lub skorzystać z usługi BLIK, oczywiście mBank nie mógł sobie pozwolić na to, aby na tym się to skończyło. Już w pierwszej zakładce widać, że aplikacja dba o Twoją wygodę, mowa tutaj o dodawaniu kolejnych skrótów. Następnie widnieje historia ostatnich operacji oraz przycisk to pełnej historii transakcji.

W lewym górnym rogu znajdziesz menu opcji takich jak:

➡️Napisz na czacie,
➡️Mobilna autoryzacja,
➡️Co nowego w aplikacji?,
➡️Oceń aplikację,
➡️PolecamBank,
➡️Ustawienia
➡️Wyloguj.

Zaś w prawym górnym rogu wejdziesz w pomoc, możesz znaleźć tam coś czego szukasz dzięki wyszukiwarce. Zakładka pomoc przedstawia również najczęściej zadawane pytania oraz dostępne opcje kontaktu z bankiem.

Transakcje (przelewy i płatności bezgotówkowe)

Aplikacja mobilna mBanku oferuje komfortowe robienie przelewów. Możesz dodawać ulubionych odbiorców tak, aby szybciej wykonać przelew. Bank w aplikacji daje do dyspozycji:

✅Przelewy zwykłe lub natychmiastowe, krajowe lub do UE,
✅Na konto własne,
✅Przelewy na telefon,
✅Zlecenia stałe,
✅Prośbę o przelew,
✅Doładowanie telefonu,
✅Przelew przy pomocy QR kodu (możesz go zeskanować lub wygenerować),
✅Przelewy podatkowe,
✅Przelew do ZUS.

Tak, więc prawie z każdego miejsca na ziemi wykonasz wszystkie przelewy bez większego problemu. Ciekawą funkcją jest prośba o przelew. Dzięki temu zastosowaniu możesz wysłać swoim znajomym prośbę o przelew na daną kwotę lub kwoty np. za wyjazd i koszty z tym związane, bardzo przydatna opcja w dobie rozwiniętej bankowości elektronicznej.

Oprócz przelewów masz parę metod na zrobienie płatności bezgotówkowych. Najbardziej znaną jest transakcja zbliżeniowa telefonem przy pomocy NFC wystarczy je aktywować. Możesz również aktywować usługę Google Pay lub Apple Pay, jeśli jesteś ich zwolennikiem. Ostatni rodzaj płatności bezgotówkowej to usługa BLIK, wystarczy, że wejdziesz w ikonkę BLIK’a i przepiszesz wygenerowany kod do terminala w sklepie stacjonarnym lub internetowym oraz zaakceptujesz transakcje w aplikacji mBanku.

Przydatne funkcje – aplikacja mobilna mBanku

Każda instytucja finansowa pragnie dawać jak najwięcej korzyści, aby zadowolić swoich klientów. W aplikacji mBanku znajdziesz wiele przydatnych funkcji, które pomogą Ci w codziennym życiu.

Jak wiadomo oszczędzanie nie należy do łatwych nawyków, na każdym kroku nadarzają się pokusy wydawania pieniędzy lub sami nie jesteśmy zbyt zdeterminowani, aby odkładać część pieniędzy. Aplikacja mobilna mBanku Ci w tym pomoże. Wykonujesz płatność kartą, przelew czy wypłatę z bankomatu wówczas system bankowy zaokrągla kwotę do pełnej. Reszta z wyliczonej kwoty zostaje przelana na któryś z wybranych przez Ciebie celów np. wakacje. Więcej o tym systemie oraz o oszczędzaniu wyczytasz z artykułu 4 sposoby na oszczędzanie pieniędzy w banku.

Aplikacja nie tylko pomaga w oszczędzaniu, ale możesz dzięki niej zarabiać. A konkretniej otrzymywać zwrot za płatności w określonym sklepie. Mowa tutaj o mOkazje, znajdziesz to wchodząc w profil. Zasady są proste musisz po prostu zrobić zakupy za pomocą karty od mBanku lub zrobić płatność przy pomocy rachunku należącego do mBanku. Możesz zyskać nawet 10% zwrotu na zakupy.

Jesteś inwestorem? Na pewno przyda Ci się portfel funduszy inwestycyjnych, dzięki temu wszystko będziesz miał w jednym miejscu co daje większą kontrolę. A przede wszystkim sprawdzisz jak stoją Twoje inwestycje w każdym miejscu, bo możesz zarządzać portfelem inwestycyjnym z poziomu aplikacji.

Dla podróżników niezbędną opcją może się okazać czasowe blokowania transakcji zagranicznych. Oczywiście aplikacja mobilna mBanku zezwala na dowolne odblokowywanie. Unikniesz dzięki temu niechcianych kosztów związanych z przewalutowaniem u niektórych operatorów.

A może jesteś inwestorem i podróżnikiem zarazem, jeśli tak to bardzo możliwe, iż przyda Ci się kalkulator walut wbudowany w aplikację mobilną mBanku.

Ostatnia dodatkowa funkcja należy do mało znanych, dzięki niej możesz „śledzić” status wysyłki karty z poziomu aplikacji. Bez wątpienia jest to przydatne gdy chcesz jak najszybciej odebrać swoją nową kartę.

Sprzedajesz w Internecie lub prowadzisz sklep e-commerce?

Możesz skorzystać z darmowego kursu od mBanku, jak zacząć albo wdrążyć pewne rozwiązania w swojej działalności. Całość kursu została zrecenzowana przez nas w artykule Skuteczna sprzedaż w Internecie

Kontakt

Dbałość o jakość łączności z klientem jest jedną z podstawowych misji mBanku co można zauważyć po zakładce „Kontakt”. Z mBankiem skontaktujesz się z poziomu aplikacji na wiele sposobów m.in:

✅Wideo,
✅Czat,
✅mLinia.

To główne kanały poprzez, które możesz skontaktować się z bankiem. Ale to nie wszystko wszelkie nieprawidłowości najłatwiej będzie Ci zgłosić w „Reklamacje”. Jak wiadomo każda instytucja nie wie wszystkiego, w takich sytuacjach możesz zgłosić sugestie co do pewnych zmian i rozwiązań, tak, aby w przyszłości bank wiedział co poprawić.

Bezpieczeństwo

Bez wątpienia każdej instytucji finansowej zależy na jak największym bezpieczeństwie swoich klientów. Ponadto banki chcą zapewniać odpowiednią wiedze ludziom na ten temat. Sama aplikacja jest bardzo dobrze zabezpieczona, każde logowanie z innego urządzenia musi być potwierdzone przez Ciebie za pomocą kodu SMS wysyłanym na Twój numer. Każdy przelew trzeba potwierdzić kodem PIN. W każdej chwili masz możliwość zablokowania dokumentu tożsamości w razie kradzieży. To samo tyczy się blokady karty debetowej, dobrą wiadomością jej to, że możesz ją odblokować w każdej chwili w razie jej odnalezienia.

Na stronie mBanku możesz znaleźć poradniki, wskazówki oraz sugestie, które pomogą w edukacji i przyswajaniu nawyków dotyczących bezpiecznego bankowania. Strona wyświetla również komunikaty o bezpieczeństwie np. dotyczących nowych technik oszustów. Ze strony dowiesz się o takich rzeczach jak:

  • Na co uważać w sieci,
  • Jak samemu chronić się przed cyberatakami,
  • Jak bank dba o Twoje bezpieczeństwo,
  • Co zrobić, gdy coś się stanie,
  • CERT mBank,
  • Bezpieczeństwie mBank CompanyNet.

Warto zapoznać się z CERT mBank, ponieważ jest to zespół ekspertów do spraw bezpieczeństwa komputerowego. Tak, więc w razie jakichkolwiek problemów lub pytań dotyczących danego incydentu można się skontaktować, możesz to zrobić całkowicie anonimowo. CERT mBank obrazuje jak bank zapewnia bezpieczeństwo, jednostka ta współpracuje z innymi organizacjami w Polsce i zagranicą.

Podsumowanie – aplikacja mobilna mBanku

Każdy chcę, aby bankowość mobilna wiązała bezpieczeństwo oraz kompleksowość z prostotą użytkowania, taka właśnie jest aplikacja od mBanku. Oferuje nie tylko przejrzysty i nowoczesny interfejs, ale wiele konkretnych narzędzi. Bank postarał się zapewnić najbardziej przydatne funkcje w jednym miejscu z łatwym dostępem.

Spodobał Ci się artykuł?

Odwiedź nas na social mediach, gdzie zamieszczamy wszystko o bankowości, oszczędzaniu, motywacji, ekonomii, biznesu i inwestowaniu.

Skomentuj

Udostępnij

Skomentuj

Udostępnij

Analizujemy najlepsze konta bankowe. Sprawdź, które z nich są darmowe.

Skorzystaj z pomocy profesjonalnego doradcy kredytowego.

Zobacz również

Szukaj

Komentarze

Dodaj komentarz

Podziel się w social media