Oferta Konta Otwartego na Ciebie od Banku BNP Paribas jest darmowym rachunkiem z wieloma możliwościami. Prócz bankowości internetowej, mobilnej, płatności mobilnych, bank oferuje nowoczesne metody otwierania konta. Do wyboru mamy dwie opcje tj., wypełnienie wniosku online, następnie podpisanie umowy poprzez SMS i weryfikacja tożsamości przez kuriera lub proces online sprowadzający się tylko do przejścia kilku kroków w aplikacji mobilnej banku.

Co oferuje otwarcie Konta Otwartego na Ciebie od Banku BNP Paribas?

Ponadto Bank BNP Paribas organizuje promocje, gdzie na start nowy klient ma możliwość zgarnąć solidną nagrodę, aktualnie w promocji z okazji Cyber Monday jest możliwość zyskania 350 zł w gotówce i bonu o wartości 50 zł do wykorzystania w serwisie Allegro. Należy dodać, że promocja ta, została przez nas wyróżniona jako bestseller na stronie głównej pośród trzech najlepszych, aktualnych promocji bankowych!

Prosty wniosek internetowy i podpis poprzez SMS

Pierwszym krokiem przy otwieraniu Konta Otwartego na Ciebie jest złożenia wniosku internetowego. Proces otwierania konta zaczynamy od przejścia na oficjalną stronę banku – https://www.bnpparibas.pl/ , a następnie wystarczy wejść w zakładkę ,,KONTA,, – wybieramy opcje ,,KONTO PRZEZ INTERNET,,.

Wchodząc We wniosku zostaniemy poproszeni o podstawowe dane kontaktowe – imię, nazwisko, e-mail i numer telefonu.

 

Następny krok to wybór odpowiedniej karty, a są aż trzy – każda z innymi możliwościami.

Karta Otwarta na Dzisiaj 

Jest najczęściej wybieraną kartą przez klientów, ponieważ jako jedyna z trzech dostępnych może być całkowicie darmowa, wystarczy zapłacić nią chociaż raz w miesiącu na absolutnie dowolną kwotę (nawet 1 zł) – jeśli nie wykonamy transakcji kartą – w kolejnym miesiącu zostanie pobrana opłata w wysokości 3 zł. Należy dodać, że osoby do 26. roku życia nie muszą spełniać tego warunku i karta Otwarta na Dzisiaj jest w ich przypadku bezwarunkowo darmowa.

Nie wszystkie bankomaty w Polsce są darmowe. Gotówkę wypłacać do woli możemy z bankomatów własnych, Planet Cash – wypłata z innego bankomatu wiążę się z opłatą w wysokości 5 zł. Jeśli chodzi o wypłaty z bankomatów zagranicznych to za darmo skorzystamy z urządzeń Grupy BNP i bankomatów Global Alliance – w pozostałych – zapłacimy 10 zł prowizji.

Osoby do 26. roku życia mogą wypłacać środki ze wszystkich bankomatów w Polsce bez jakichkolwiek kosztów.

Karta Otwarta na Świat

Drugi rodzaj karty jaki ma w swojej ofercie Bank BNP Paribas to karta Otwarta na Świat. Jak sama nazwa wskazuje produkt ten jest szczególnie skierowany do osób podróżujących, choć w czasie wakacji i sezonu urlopowego może przydać się większemu gronu klientów. W tym przypadku karta kosztuje 10 zł miesięcznie i nie ma możliwości obejścia tej opłaty, ale dzięki licznym korzyściom koszt ten może nam się zwrócić z dość sporą nadwyżką.

Dzięki karcie Otwartej na Świat zyskujemy darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, w przypadku zagranicznych wygląda to podobnie jak w Karcie Otwartej na Dzisiaj, ale z jednym wyjątkiem. Poza granicami naszego kraju za darmo pobierzemy środki z bankomatów Grupy BNP i Global Alliance, z tą różnicą, że inne bankomaty nie kosztują nas 10 zł – jak w przypadku darmowego rodzaju karty, a 5 zł, czyli karta daje nam 50% zniżki. Co istotne nie poniesiemy dodatkowych kosztów związanych z przewalutowaniem – kurs Mastercard, który jest zbliżony do średnich kursów walut.

Najmocniejszą stroną tej karty jest zdecydowanie ubezpieczenie ,, Rezygnacja z podróży,, , ubezpieczeniem zostajemy objęci jeśli za nasz wyjazd zapłacimy właśnie tą kartą. Ubezpieczenie pokrywa niespodziewaną rezygnację z podróży do kwoty 40 000 zł na jedną osobę.

Karta Otwarta na eŚwiat

Kolejna karta jest przeznaczona głównie dla osób mocno ,,zagłębionych,, w sieci. Opłata miesięczna to 6 zł. W przypadku tej karty za inne bankomaty zagraniczne niż Grupy BNP Paribas i Global Aliance zapłacimy 10 zł i to bez korzystnego przewalutowania, reszta parametrów jest zbliżona do karty Otwartej na Świat. Zdecydowanie mocną stroną jest dodatkowe ubezpieczenie, które chroni nas podczas płacenia w internecie tą kartą – ,,CYBER Pomoc’’. Samo ubezpieczenie obejmuje pomoc prawną w przypadku konfliktu ze sprzedawcą – sklepem online, utraty danych z dysku komputera, utraty reputacji, kradzież tożsamości w internecie.

Kolejnym krokiem w procesie otwierania konta jest załączenie zdjęcia dowodu osobistego z komputera/telefonu. W przypadku komputera wybieramy odpowiedni plik i wgrywamy obie strony dokumentu (w odpowiednich miejscach, mamy również możliwość wgrać plik z telefonu i to bez łączenia urządzenia z komputerem! Jak to możliwe? Mamy  możliwość wysłania SMSa z linkiem, wchodząc w niego możemy wgrać zdjęcia dokumentu bezpośrednio z urządzenia mobilnego.

W kolejnych krokach zostajemy poproszeni o uzupełnienie dokładniejszych danych osobowych, miejsca zamieszkania i innych informacji, na końcu przechodzimy do podsumowania, gdzie warto jeszcze raz sprawdzić zgodność danych z rzeczywistością i dowodem osobistym. Pozostaje tylko akceptacja umowy poprzez SMS – poprzez platformę Autenti.

Następnie kurier dostarczy nam kartę i potwierdzi naszą tożsamość – należy mieć przy sobie dowód osobisty, konto zostanie aktywowane po nadaniu PINu do karty.

Otwieranie konta poprzez aplikację banku

Drugą metodą otwierania konta jest proces online w aplikacji mobilnej banku. Wybierając tę metodę wystarczy, że pobierzemy aplikację mobilną banku GOmobile i otworzymy konto osobiste w procesie online.

 

Aplikacja mobilna banku (GOmobile) dostępna jest w Sklepie Play i App Store

 Zostaniemy poproszeni o zrobienie zdjęcia dowodu osobistego, następnie powinniśmy wykonać trzy zdjęcia swojej twarzy do weryfikacji. Nowoczesny system w aplikacji banku przeprowadzi nas przez proces krok po kroku, następnie system porówna nasze zdjęcie z dowodu osobistego ze zdjęciami naszej twarzy zrobionym w aplikacji. Po udanej weryfikacji wystarczy tylko zatwierdzić umowę poprzez SMS i konto gotowe – karta zostanie dostarczona do naszego domu, nie musimy się weryfikować u kuriera. Konto będzie aktywne od razu po udanej weryfikacji, nie musimy czekać na kartę i jej nadać PIN, aby dostać się do rachunku.

Zapraszam również do zapoznania się z aktualnym rankingiem promocji bankowych.

Dodaj komentarz