konta otwartego na ciebie

Kacper Jankowski 10 listopada 2020 roku

Otwieranie Konta Otwartego na Ciebie w BNP Paribas – czyli prosto i wygodnie!

konta otwartego na ciebie

Oferta Konta Otwartego na Ciebie od Banku BNP Paribas jest darmowym rachunkiem z wieloma możliwościami. Prócz bankowości internetowej, mobilnej, płatności mobilnych, bank oferuje nowoczesne metody otwierania konta. Do wyboru mamy dwie opcje tj., wypełnienie wniosku online, następnie podpisanie umowy poprzez SMS i weryfikacja tożsamości przez kuriera lub proces online sprowadzający się tylko do przejścia kilku kroków w aplikacji mobilnej banku.

Co oferuje otwarcie Konta Otwartego na Ciebie od Banku BNP Paribas?

  • Darmowe konto osobiste
  • Trzy karty do wyboru – każda z innymi korzyściami
  • Nowoczesna bankowość internetowa i mobilna
  • Płatności mobilne
  • Ubezpieczenie podróżne GOtravel na klik w aplikacji Gomobile

Ponadto Bank BNP Paribas organizuje promocje, gdzie na start nowy klient ma możliwość zgarnąć solidną nagrodę, aktualnie w promocji z okazji Cyber Monday jest możliwość zyskania 350 zł w gotówce i bonu o wartości 50 zł do wykorzystania w serwisie Allegro. Należy dodać, że promocja ta, została przez nas wyróżniona jako bestseller na stronie głównej pośród trzech najlepszych, aktualnych promocji bankowych!

Prosty wniosek internetowy i podpis poprzez SMS

Pierwszym krokiem przy otwieraniu Konta Otwartego na Ciebie jest złożenia wniosku internetowego. Proces otwierania konta zaczynamy od przejścia na oficjalną stronę banku – https://www.bnpparibas.pl/ , a następnie wystarczy wejść w zakładkę ,,KONTA,, – wybieramy opcje ,,KONTO PRZEZ INTERNET,,.

Wchodząc We wniosku zostaniemy poproszeni o podstawowe dane kontaktowe – imię, nazwisko, e-mail i numer telefonu.

 

Następny krok to wybór odpowiedniej karty, a są aż trzy – każda z innymi możliwościami.

Karta Otwarta na Dzisiaj 

Jest najczęściej wybieraną kartą przez klientów, ponieważ jako jedyna z trzech dostępnych może być całkowicie darmowa, wystarczy zapłacić nią chociaż raz w miesiącu na absolutnie dowolną kwotę (nawet 1 zł) – jeśli nie wykonamy transakcji kartą – w kolejnym miesiącu zostanie pobrana opłata w wysokości 3 zł. Należy dodać, że osoby do 26. roku życia nie muszą spełniać tego warunku i karta Otwarta na Dzisiaj jest w ich przypadku bezwarunkowo darmowa.

Nie wszystkie bankomaty w Polsce są darmowe. Gotówkę wypłacać do woli możemy z bankomatów własnych, Planet Cash – wypłata z innego bankomatu wiążę się z opłatą w wysokości 5 zł. Jeśli chodzi o wypłaty z bankomatów zagranicznych to za darmo skorzystamy z urządzeń Grupy BNP i bankomatów Global Alliance – w pozostałych – zapłacimy 10 zł prowizji.

Osoby do 26. roku życia mogą wypłacać środki ze wszystkich bankomatów w Polsce bez jakichkolwiek kosztów.

Karta Otwarta na Świat

Drugi rodzaj karty jaki ma w swojej ofercie Bank BNP Paribas to karta Otwarta na Świat. Jak sama nazwa wskazuje produkt ten jest szczególnie skierowany do osób podróżujących, choć w czasie wakacji i sezonu urlopowego może przydać się większemu gronu klientów. W tym przypadku karta kosztuje 10 zł miesięcznie i nie ma możliwości obejścia tej opłaty, ale dzięki licznym korzyściom koszt ten może nam się zwrócić z dość sporą nadwyżką.

Dzięki karcie Otwartej na Świat zyskujemy darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, w przypadku zagranicznych wygląda to podobnie jak w Karcie Otwartej na Dzisiaj, ale z jednym wyjątkiem. Poza granicami naszego kraju za darmo pobierzemy środki z bankomatów Grupy BNP i Global Alliance, z tą różnicą, że inne bankomaty nie kosztują nas 10 zł – jak w przypadku darmowego rodzaju karty, a 5 zł, czyli karta daje nam 50% zniżki. Co istotne nie poniesiemy dodatkowych kosztów związanych z przewalutowaniem – kurs Mastercard, który jest zbliżony do średnich kursów walut.

Najmocniejszą stroną tej karty jest zdecydowanie ubezpieczenie ,, Rezygnacja z podróży,, , ubezpieczeniem zostajemy objęci jeśli za nasz wyjazd zapłacimy właśnie tą kartą. Ubezpieczenie pokrywa niespodziewaną rezygnację z podróży do kwoty 40 000 zł na jedną osobę.

Karta Otwarta na eŚwiat

Kolejna karta jest przeznaczona głównie dla osób mocno ,,zagłębionych,, w sieci. Opłata miesięczna to 6 zł. W przypadku tej karty za inne bankomaty zagraniczne niż Grupy BNP Paribas i Global Aliance zapłacimy 10 zł i to bez korzystnego przewalutowania, reszta parametrów jest zbliżona do karty Otwartej na Świat. Zdecydowanie mocną stroną jest dodatkowe ubezpieczenie, które chroni nas podczas płacenia w internecie tą kartą – ,,CYBER Pomoc’’. Samo ubezpieczenie obejmuje pomoc prawną w przypadku konfliktu ze sprzedawcą – sklepem online, utraty danych z dysku komputera, utraty reputacji, kradzież tożsamości w internecie.

Kolejnym krokiem w procesie otwierania konta jest załączenie zdjęcia dowodu osobistego z komputera/telefonu. W przypadku komputera wybieramy odpowiedni plik i wgrywamy obie strony dokumentu (w odpowiednich miejscach, mamy również możliwość wgrać plik z telefonu i to bez łączenia urządzenia z komputerem! Jak to możliwe? Mamy  możliwość wysłania SMSa z linkiem, wchodząc w niego możemy wgrać zdjęcia dokumentu bezpośrednio z urządzenia mobilnego.

W kolejnych krokach zostajemy poproszeni o uzupełnienie dokładniejszych danych osobowych, miejsca zamieszkania i innych informacji, na końcu przechodzimy do podsumowania, gdzie warto jeszcze raz sprawdzić zgodność danych z rzeczywistością i dowodem osobistym. Pozostaje tylko akceptacja umowy poprzez SMS – poprzez platformę Autenti.

Następnie kurier dostarczy nam kartę i potwierdzi naszą tożsamość – należy mieć przy sobie dowód osobisty, konto zostanie aktywowane po nadaniu PINu do karty.

Otwieranie konta poprzez aplikację banku

Drugą metodą otwierania konta jest proces online w aplikacji mobilnej banku. Wybierając tę metodę wystarczy, że pobierzemy aplikację mobilną banku GOmobile i otworzymy konto osobiste w procesie online.

 

Aplikacja mobilna banku (GOmobile) dostępna jest w Sklepie Play i App Store

 Zostaniemy poproszeni o zrobienie zdjęcia dowodu osobistego, następnie powinniśmy wykonać trzy zdjęcia swojej twarzy do weryfikacji. Nowoczesny system w aplikacji banku przeprowadzi nas przez proces krok po kroku, następnie system porówna nasze zdjęcie z dowodu osobistego ze zdjęciami naszej twarzy zrobionym w aplikacji. Po udanej weryfikacji wystarczy tylko zatwierdzić umowę poprzez SMS i konto gotowe – karta zostanie dostarczona do naszego domu, nie musimy się weryfikować u kuriera. Konto będzie aktywne od razu po udanej weryfikacji, nie musimy czekać na kartę i jej nadać PIN, aby dostać się do rachunku.

Zapraszam również do zapoznania się z aktualnym rankingiem promocji bankowych.

Skomentuj

Udostępnij

Skomentuj

Udostępnij

Analizujemy najlepsze konta bankowe. Sprawdź, które z nich są darmowe.

Skorzystaj z pomocy profesjonalnego doradcy kredytowego.

Zobacz również

Szukaj

Komentarze

Dodaj komentarz

Podziel się w social media