karta wielowalutowa w banku Pekao

Patrycja Krajewska 17 lipca 2021 roku

Jak działa Rewolucyjna karta wielowalutowa w banku Pekao S.A.

Jak działa Rewolucyjna karta wielowalutowa w banku Pekao S.A.? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się jakie korzyści możesz uzyskać dzięki temu rozwiązaniu.
karta wielowalutowa w banku Pekao

Bank Pekao S.A. posiada w swojej ofercie korzystne i wygodne narzędzie, które bardzo ułatwia życie podczas zagranicznych wyjazdów, a także podczas zakupów internetowych w sklepach zagranicznych. To wielowalutowa karta debetowa wydawana do konta Przekorzystnego. Dzięki niej, każda transakcja, którą wykonasz w jednej z 4 walut będzie wolna od dodatkowych opłat i prowizji za przewalutowanie.

Jak działa Rewolucyjna karta wielowalutowa w banku Pekao S.A.? Jakie dodatkowe korzyści możesz uzyskać dzięki tej karcie? Jak ją zamówić i aktywować? Jakie opłaty się z nią wiążą? Na wszystkie te pytania odpowiem w tym artykule.

Jak działa karta wielowalutowa

Karta wielowalutowa to świetne narzędzie płatnicze, które przyda się każdemu, kto często wyjeżdża za granicę lub robi zakupy przez internet w zagranicznych sklepach. Możesz do niej przypisać, nie jeden rachunek bankowy, a 5 różnych kont z najpopularniejszymi walutami. Dzięki temu, Twój portfel uszczupli się, ponieważ nie musisz nosić ze sobą kilku kart płatniczych jednocześnie.

Dodatkowo, każda transakcja, którą wykonasz nie będzie obciążona prowizjami za przewalutowanie. System bankowy sam rozpozna, w której walucie dokonujesz transakcji i pobierze pieniądze z właściwego konta walutowego.

Rewolucyjna karta wielowalutowa w banku Pekao S.A. reguluje transakcje w PLN, EUR, USD, GBP oraz CHF i jest powiązana z kontem Przekorzystnym.

Każda transakcja jest rozliczana według poniższego schematu:
▪️ jeśli płatność jest liczona w PLN za pomocą karty wielowalutowej, system pobierze złotówki z Twojego konta osobistego w PLN,
▪️ jeśli jesteś za granicą lub robisz zakupy online i płacisz w euro, transakcja zostanie rozliczona od razu w tej samej walucie (pod warunkiem, że masz na koncie euro), bez dodatkowych prowizji za przewalutowanie,
▪️ jeśli płacisz w innej walucie niż podane powyżej, transakcja obciąży Twoje konto w PLN. Kwota, którą zapłacisz zostanie przewalutowana na dolary po kursach Mastercard bez prowizji dla banku, a następnie zamieniona na PLN,
▪️ jeśli płacisz w euro, a nie masz już środków na koncie w tej walucie, transakcja obciąży konto w PLN po przewalutowaniu po kursie Mastercard.

Karta wielowalutowa w banku Pekao S.A. – wszystkie korzyści

Karta wielowalutowa w banku Pekao S.A. ma kilka dodatkowych zalet.
✅ Opłata za prowadzenie rachunku wynosi 0 zł dla osób poniżej 26. roku życia, a jeśli masz więcej niż 26 lat nie poniesiesz opłaty, jeśli wykonasz 1 płatność kartą w miesiącu i zapewnisz wpływ minimum 500 zł.
✅ Korzystanie z karty wielowalutowej to gwarancja niskich kursów. Każda transakcja jest przeliczana po kursie Mastercard bez prowizji dla banku.
✅ Wygodne korzystanie – jedna karta do pięciu różnych kont (PLN, EUR, USD, GBP oraz CHF).
✅ 0 zł za wypłaty z zagranicznych bankomatów, przy spełnieniu warunków: 1 płatność kartą w miesiącu oraz wpływ minimum 500 zł na konto, warunki nie dotyczą osób młodych w przedziale wiekowym 18-26 lat.
✅ Możesz wypłacać gotówkę z bankomatów lub podczas codziennych zakupów z kas sklepowych i stacji benzynowych dzięki usłudze Cashback.
✅ Za każdą transakcję wykonaną kartą wielowalutową w banku Pekao S.A., otrzymasz punkty, które wymienisz na nagrody w programie Bezcenne Chwile.
✅ Kartą wielowalutową możesz płacić za zakupy internetowe.
✅ Dzięki karcie wielowalutowej, otrzymasz dodatkowe zniżki w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Zobacz listę sklepów.

Opłaty i prowizje za korzystanie z karty wielowalutowej

Karta wielowalutowa w banku Pekao S.A. jest powiązana z kontem Przekorzystnym. Korzystanie z konta dla osób poniżej 26. roku życia nie wiąże się z żadnymi opłatami. Dla osób starszych konto również może być darmowe, pod warunkiem spełnienia kilka warunków w okresie rozliczeniowym:

▪️ opłata za otwarcie rachunku 0 zl,
▪️ opłata za prowadzenie konta 0 zł, jeśli w miesiącu dokonasz 1 transakcji kartą i zapewnisz wpływ minimum 500 zł (w innym przypadku opłata wynosi 6 zł),
▪️ opłata za wydane karty 0 zł (w przypadku wyboru karty z wybraną grafiką opłata wynosi 5 zł dla osób powyżej 26. roku życia),
▪️ opłata za użytkowanie karty 0 zł, jeśli w miesiącu dokonasz 1 transakcji kartą lub przy pomocy PeoPay i zapewnisz wpływ minimum 500 zł (w innym przypadku opłata wynosi 3 zł),
▪️ wypłata z bankomatu Pekao 0 zł,
▪️ wypłata z bankomatu obcego 0 zł, jeżeli w miesiącu na nasze konto wpłynie min. 500 zł i zostanie wykonana jedna transakcja kartą płatniczą lub przy pomocy PeoPay (w innym przypadku opłata wynosi 2% prowizji, min. 5 zł),
▪️ wypłata za bankomatu za granicą 0 zł, jeżeli w miesiącu na nasze konto wpłynie min. 500 zł i zostanie wykonana jedna transakcja kartą płatniczą lub przy pomocy PeoPay (w innym przypadku opłata wynosi 2% prowizji, min. 5 zł),
▪️ zwykły przelew bankowy 0 zł,
▪️ przelew natychmiastowy 5 zł,
▪️ przelew zagraniczny 0,50% (min. 30 zł maks. 250 zł).

Sprawdź koniecznie!

Szczegółowe opłaty konta Przekorzystnego i karty wielowalutowej znajdziesz
w Rankingu Kont Osobistych.

Jak zamówić i aktywować kartę wielowalutową

1️⃣ Wypełnij wniosek online, otwórz konto Przekorzystne i zgarnij dodatkową premię.
2️⃣ Wybierz weryfikację tożsamości na selfie (biometria).
3️⃣ Zatwierdź umowę zdalnie.
4️⃣ Odbierz kartę wielowalutową ze swojej skrzynki pocztowej.
5️⃣ Zainstaluj aplikację mobilną PeoPay na swoim telefonie.
6️⃣ Zaloguj się do aplikacji.
7️⃣ Wybierz zakładkę „Moje finanse” i znajdź listę dostępnych kart płatniczych.
8️⃣ Gdy wybierzesz właściwą kartę, pojawią się trzy opcje do wyboru – wybierz „Aktywuj kartę”.

Możesz też aktywować kartę wielowalutową podczas dokonywania transakcji gotówkowej w bankomacie lub bezgotówkowej podczas płatności kartą z użyciem kodu PIN.

Karta wielowalutowa w banku Pekao S.A. – podsumowanie

Rewolucyjna karta wielowalutowa w banku Pekao S.A. to świetne rozwiązanie dla osób, dla których ważna jest wygoda i możliwość płatności w wielu walutach jedną kartą. Jeśli często podróżujesz po krajach Unii Europejskiej lub robisz zakupy online w zagranicznych sklepach, nie zastanawiaj się i zamów Rewolucyjną kartę wielowalutową do konta Przekorzystnego. Dzięki niej oszczędzisz wiele pieniędzy na przewalutowaniach, a także zyskasz dodatkowe korzyści w programie Bezcenne Chwile.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zobacz więcej interesujących treści na Facebooku

Skomentuj

Udostępnij

Skomentuj

Udostępnij

Analizujemy najlepsze konta bankowe. Sprawdź, które z nich są darmowe.

Skorzystaj z pomocy profesjonalnego doradcy kredytowego.

Zobacz również

Szukaj

Komentarze

3 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Podziel się w social media