Nowoczesna aplikacja PeoPay

Kacper Jankowski 31 maja 2021 roku

Aplikacja PeoPay od banku Pekao S.A.

Nowoczesna aplikacja PeoPay

W dzisiejszych czasach banki cały czas pracują nad zapewnieniem jak największej wygody swoim klientom. Dzięki aplikacjom mobilnym banków możemy bez problemu wykonywać wszystkie czynności związane z posiadanymi produktami. Każdy z nas wie, że telefon stał się czymś koniecznym w naszym życiu, dlatego banki cały czas udoskonalają swoje aplikacje i dodają co raz to nowe funkcje tak, aby mieć całą bankowość na wyciągnięcie ręki. Do jednych z aplikacji zalicza się PeoPay, aplikacja od banku Pekao S.A., która imponuję nowoczesnością, z zarazem jest prosta w użyciu.

Aplikacja PeoPay w użyciu

Aplikację PeoPay należy pobrać ze Sklepu Play lub App Store. Po jej pobraniu i poprawnym zalogowaniu się, Twoim oczom ukaże się panel główny. Interfejs jest tak zbudowany, abyś miał najważniejsze elementy w jednym miejscu oraz mógł dodawać najczęściej używane funkcje do skrótów. W panelu głównym oprócz produktów banku Pekao S.A. możesz także dodawać rachunki z innych banków tak, aby mieć nad wszystkim kontrolę w jednym miejscu. W głównej zakładce możesz umieścić praktycznie wszystkie dostępne opcje. Gdy spojrzysz na dolny pasek, zobaczysz zakładki:

  • Płatności – tutaj możesz wykonywać określone transakcje takie jak przelewy krajowe, zagraniczne, na telefon, wszystkiego rodzaje przelewy do urzędów oraz transakcje BLIK
  • Historia – ta zakładka pomoże Ci w przeglądzie wszystkich przychodów oraz rozchodów jakie pojawiły się na przestrzeni całego okresu posiadania konta osobistego.
  • Dla Ciebie – jeśli interesują Cię inne produkty lub usługi banku Pekao S.A. to warto zerknąć w te zakładkę, znajdziesz wszystko to co oferuje bank.
  • Więcej –  ostatnia zakłada ukazująca resztę opcji do wyboru oraz tych najczęściej używanych

Wszystko jest tak spersonalizowane, aby każdy poradził sobie z obsługą aplikacji PeoPay.

Płatności telefonem przy pomocy PeoPay

Pewnie nie raz zapomniałeś zabrać portfela z domu, na szczęście w takich sytuacjach z pomocą przychodzi aplikacja PeoPay. Umożliwia ona dwa rodzaje płatności, zbliżeniowe i transakcję BLIK. Płatności zbliżeniowe wykonasz gdy je włączysz, możesz to zrobić w panelu logowania. Wystarczy, że klikniesz na ikonkę telefonu w lewym górnym rogu i włączysz NFC w ustawieniach telefonu. Druga metoda to zalogowanie się do aplikacji, wybranie zakładki „więcej”, „Metody płatności” i „Płatności zbliżeniowe”. Sama transakcja wygląda tak samo jak płatność kartą płatniczą, przykładasz telefon do terminala i zrobione, w przypadku transakcji powyżej 100 zł należy wprowadzić numer PIN.

Kolejną dostępną płatnością jest transakcja BLIK znajdziesz ją w panelu logowania, w głównym panelu oraz w zakładce „Płatności”. Płatność wykonasz, wchodząc w opcje BLIK, następnie wyświetlony kod wpisujesz w terminalu i po paru sekundach akceptujesz transakcje na telefonie. Ponadto BLIK umożliwia bardzo przydatną usługę, czyli „przelew na telefon” tak samo jak w poprzednim przypadku wystarczy wybrać ikonkę BLIKa i wybrać przelew na telefon. A dlaczego jest to bardzo przydatna usługa? To proste, posiadając numer telefonu osoby, możesz przelać na jego konto środki, które od razu znajdą się na jej rachunku.

Sprawdź koniecznie!

Przeanalizowaliśmy i porównaliśmy najlepsze konta bankowe. Dowiedz się, które z nich są darmowe.

Przydatne funkcje w PeoPay

Jak wcześniej wspomniałem aplikacja jest stworzona tak, aby mieć wszystko w jednym miejscu. Bank postanowił wdrążyć rozwiązanie z zakresu otwartej bankowości. Polega to na tym, że możesz dodać rachunki z innych banków w aplikacji PeoPay co ułatwia kontrolowanie wydatków. Przypięcie innych rachunków daje podgląd stanu konta na każdym z nich, a co najważniejsze umożliwia zlecanie przelewów z wszystkich dodanych rachunków (Banku Millennium, ING Banku Śląskiego, PKO BP, mBanku, Alior Banku, Inteligo oraz Santander Bank Polska). Dotyczy to również zlecania przelewów zagranicznych SEPA i SWIFT. 

Jest to bardzo wygodna funkcja, szczególnie dla osób, które biorą udział w promocjach bankowych ułatwia to znacząco spełnianie jednego z warunków, Ty również wziąć udział w promocjach i zdobywać świetne nagrody, zajrzyj tutaj.

Dla osób „w biegu” bank wprowadził ciekawe rozwiązanie jakim jest połączenie asystenta Google z aplikacją PeoPay. Działa na tej samej zasadzie, czyli sterujesz komendami głosowymi jakie działanie chcesz, wykonać na swoim koncie. Dla przykładu możesz zlecić przelew lub wygenerować kod BLIK.

Rodzice znajdą w zakładce „Więcej”, opcje „Panel rodzica”, w której mogą założyć rachunek swojemu dziecku, a także sprawować piecze nad finansami swojej pociechy. Jest to znakomita opcja, ponieważ od małego można uczyć dziecko bankowości oraz oszczędzania pod nadzorem.

Bezpieczeństwo aplikacji PeoPay

Korzystanie z aplikacji PeoPay jest w pełni bezpieczne, zapewnia to wysoki standard bezpieczeństwa banku Pekao S.A. Bank przeznacza ogromny budżet, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkowania swojej aplikacji. Można to zauważyć po tym jak każde logowanie z innych urządzeń (nowe adresy IP) musi być autoryzowane kodem otrzymanym na swój numer telefonu. Każdy przelew w bankowości internetowej musi być potwierdzony w aplikacji PeoPay lub kodem sms. Aplikacja również wykrywa podejrzane transakcje, gdy tak się wydarzy PeoPay automatycznie ją zablokuje i poinformuje Cię sms’em.

Niestety w przypadku kradzieży telefonu, mając włączone płatności zbliżeniowe trzeba się liczyć z utratą pewnych środków (złodziej może wykonać 4 transakcje poniżej 50 zł), jeśli szybko nie zareagujemy. Zablokować dostęp do PeoPay możesz dzwoniąc na infolinię banku lub poprzez bankowość internetową.

Dodatkowo bank nadaję wiele komunikatów związanych z różnymi metodami oszustw i wyłudzeń. W panelu głównym na środku jest wyświetlany baner do akcji #cyberCZUJNI, gdzie możesz znaleźć wiele zaleceń jak chronić się przed kradzieżami i wyłudzeniami danych.

Wielowalutowość aplikacji PeoPay

W aplikacji mamy do dyspozycji płatności w wielu walutach. Funkcję należy uruchomić przechodząc do panelu „Więcej” i wybrać opcje „Metody płatności”, a następnie „Wielowalutowość”. Dzięki temu możesz płacić za granicą tak samo jak kartą wielowalutową. Aby móc korzystać z wielowalutowości należy zasilić odpowiedni rachunek walutowy przelewem lub wymienić walutę w aplikacji. Jest to przydatne rozwiązanie dla osób często podróżujących za granicę.

Pierwsze logowanie do aplikacji bankowej

Kiedy masz pobraną aplikację PeoPay po kliknięciu w ikonke na ekranie smartfona wystraczy wybrać opcje „Zaloguj”. Aplikacja przeniesie Cię do panelu logowania, gdzie musisz wpisac numer klienta lub nazwę klienta, a potem hasło, z tym, że część znaków jest zasłonięta. Aby poprawne wprowadzić hasło uzupełniasz brakujące znaki. Dla przykładu posiadając hasło „Kowalski123”, gdy zasłonięte są okienka 2,3,5,6,9,10 na klawiaturze wpisujesz „Kaki3” jest to oczywiście przykład. Następnie wystarczy ustalić 4-ro cyfrowy numer PIN do aplikacji i to tyle. Kolejne logowanie wykonasz wprowadzając swój PIN.   

Podsumowanie aplikacja PeoPay

Dzięki wielu rozwiązaniom i sytemowi działania aplikacja od Pekao S.A. znajduje się w szczytowej czołówce najlepszych aplikacji mobilnych. Bank zapewnia w aplikacji coraz to nowsze rozwiązania dla jej użytkowników, poprzez takie funkcje jak dodawanie innych rachunków, biometria czy połączenie asystenta Google z aplikacją. Dużym plusem jest wiele dodatków jakie oferuje PeoPay, m.in wielowalutowość, autopay oraz panel rodzica.

Bank stworzył aplikacje tak, aby żaden klient nie miał problemu z jej użytkowaniem. PeoPay oferuje bezpieczeństwo oraz podpowiedzi jak lepiej chronić swoje dane oraz zapobiegać kradzieżą. Aplikacja jest przejrzysta i prosta w użyciu, nie trzeba się martwić tym czy na pewno masz „mocny” telefon. Programiści zadbali również i o ten aspekt, i na bieżąco optymalizują wszystko pod kątem systemu.

Spodobał Ci się artykuł?

Zobacz inne treści jakie dla Ciebie przygotowaliśmy na Facebook’u

Jak aktywować kartę w aplikacji PeoPay?

Jest to prostę, wystarczy kliknąć w pasek z nazwą karty dołączonej do rachunku i wybrać opcję „Aktywuj” i nadać jej PIN.

Jak wykonać przelew na telefon w PeoPay?

Wystarczy, że znajdziesz ikonkę BLIKa (znajduje się w panelu logowania, panelu głównym oraz po przejściu do zakładki „Płatności”) i klikniesz „Przelew na telefon”. Teraz wystarczy, że wpiszesz numer odbiorcy i kwotę jaką chcesz przelać.

Jak zapłacić mandat przelew za pomocą aplikacji PeoPay?

Po poprawnym zalogowaniu się należy wybrać zakładkę „Płatności” i „Przelew do urzędu”, a następnie w typie formularza wpisać „Mandaty” i wybrać opcje, która się pojawiła. Na koniec trzeba uzupełnić resztę danych i kwotę do uiszczenia.

Jak wypłacać pieniądze z bankomatu BLIKIEM w PeoPay?

Masz do wyboru dwie opcje zbliżeniowo telefonem, gdy bankomat posiada odpowiedni czytnik lub przy pomocy BLIKa. W pierwszej metodzie wystarczy mieć uruchomione zbliżeniowe płatności i wypłaty i zbliżyć telefon do czytnika. Zaś w drugiej należy przepisać wygenerowany kod BLIK na ekran bankomatu oraz zatwierdzić podaną kwotę w aplikacji.

Skomentuj

Udostępnij

Skomentuj

Udostępnij

Analizujemy najlepsze konta bankowe. Sprawdź, które z nich są darmowe.

Skorzystaj z pomocy profesjonalnego doradcy kredytowego.

Zobacz również

Szukaj

Komentarze

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Podziel się w social media